Taha Gürbüz’ün Yeni Şarkısı “Zaman” Yayında

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayımlayacağı albümünden paylaştığı dördüncü teklisi “Zaman”, 4 Kasım Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

Taha Gürbüz, “Zaman” adını verdiği şarkısında yaşadığı aşkın zamana yenik düşmemesini ve eskimemesini dileyen bir adamın ‘zaman’la konuşmasını konu alıyor. Bağımsız müzisyenin piyano akorları ve ritmik yapısıyla beraber bestelediği “Zaman”, trompet partisyonları ve synthesizer sesleriyle retro tınılar barındıran dingin ve orta tempo bir şarkı.

Sözü, müziği Taha Gürbüz’e düzenlemesi ise Taha Gürbüz ve Alpay Vural’a ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosu ve Müzikal İşler Stüdyosu’nda tamamlanan “Zaman”ın mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. Albümün dördüncü teklisi “Zaman”ın fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi. Şarkının Umut Can Sevindik yönetmenliğinde Caddebostan’da çekilen klibi de sanatçını YouTube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.

Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish