Taha Gürbüz’ün Yeni Şarkısı “Kaygılar” Yayında

Bağımsız müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz, önümüzdeki aylarda yayımlayacağı albümünün ikinci teklisi “Kaygılar”ı klibi ile birlikte 1 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicileri ile buluşturdu.

Taha Gürbüz, şarkıda albümün ilk teklisi ‘Hiç Halim Yok’taki sevimli isyan duygusunu devam ettiriyor. “Kaygılar”, günümüz hayat koşulları ve gelecek endişesini dile getiren, Pop Disco Funk ritimlerin yanı sıra Latin öğeler ve Türk ezgilerini de barındıran ironik ve bir o kadar enerjik bir şarkı.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan, saksafon kayıtları Cahemelon Singers Studio’da, bas gitar kayıtları Pitbull Strings Studio’da gerçekleşen şarkının diğer tüm kayıtları sanatçının home stüdyosunda tamamlandı. Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “Kaygılar”ın fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi. 

2008 yılında kurduğu Plaket grubuyla 13. Roxy Müzik Günleri’nde, sözü ve müziği kendisine ait üç şarkıyla ‘Birincilik’ ve ‘Tuborg Özel Ödülü’nün sahibi olan Taha Gürbüz, 2011 yılında kurduğu Jilet grubu ile 2012 yılında ‘Misk-i Amber’ albümünü yayınladı. 2013 yılından itibaren müzikal kariyerinde farklı bir yola gitmek isteyen sanatçı 2017 yılında ilk solo albümü ‘Manyak’ı yayınladı. 2018 yılından beri ise yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Yeni şarkı “Kaygılar”ın Umut Can Sevindik yönetmenliğinde Sarıyer’in Gümüşdere Köyü’nde çekilen klibi de sanatçının YouTube kanalında müzikseverlerle buluştu.

What's your reaction?

tr_TRTurkish