Taha Gürbüz’ün Yeni EP’si “Fil” Yayında

Taha Gürbüz’ün dört şarkının yer aldığı “Fil” isimli EP’si tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, yüksek ve orta tempolu şarkıların bir arada bulunduğu EP’sine adını veren şarkısı “Fil” için hazırladığı şarkı sözü videosu da aynı gün yayınladı.

Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de, geçtiğimiz aylarda yayımlanan “Hasbelkader” ve “Kukumav Kuşları”nın yanı sıra yine synth sesler ile funk gitarların yer aldığı, Taha Gürbüz’ün kontrbas çaldığı, yüksek tempolu şarkı “Fil” ve ayrılığın ardından kendi hatalarıyla yüzleşen bir adamın duygularını konu alan “Masal Oldum” şarkısı bulunuyor.

Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık on yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı.

Gürbüz, 2017 yılında raflarda yerini alan ilk solo albümü “Manyak”ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlanırken, albüm’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı.

Taha Gürbüz’ün “Fil” şarkısı için hazırladığı şarkı sözü videosunun animasyonunu İpek Şirin imzası taşırken, kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti.

What's your reaction?

tr_TRTurkish