Soft Analog’tan Sevenlerine Yeni Bir Müjde: ‘Beni Saran Bi’ Boşluk’un Akustik Versiyonu Yayında

Soft Analog’tan son dönem adından sıklıkla söz ettiren yeni albüm ‘Dans İllüzyon’a yeni bir soluk geldi. Albüm şarkılarından ‘Beni Saran Bi’ Boşluk’un akustik versiyonu dinleyiciyle buluştu.

Toplumsal yabancılaşma ve değişimin anlatıldığı Dans İllüzyon isimli ilk konsept albümleri ile Türkiye’nin önemli müzik yazarlarından tam not alarak ses getiren ve hazırladıkları sahne şovlarıyla bu albümlerini şehir şehir dinleyicilerle buluşturmayı sürdüren alternatif pop müziğin yıldız ikilisi Soft Analog, albümde yer alan Beni Saran Bi’ Boşluk’un akustik versiyonunu müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Değişimi reddeden, bir illüzyona sarılır. Değişimi kabul etmenin yolu, onun dansına katılmaktır.”

Bilim kurgu öğeleri ve metaforlar ile anlatımların güçlendirildiği albüm, synthwave, disco, dream pop ve rock türlerinin harmanlandığı deneysel bir çalışma olarak dikkat çekerken albümün duygu derinliğinin en yoğun şekilde hissedildiği şarkılardan biri olarak öne çıkan Beni Saran Bi’ Boşluk’un söz ve müzikleri tüm albümde olduğu gibi ikilinin ortak imzasını taşıyor.

Yeni nesil müziğin önemli temsilcileri arasında gösterilen ve yaptıkları çalışmalar ile beğeni çıtasını her geçen gün yukarı taşıyan Soft Analog, Beni Saran Bi’ Boşluk’un akustik versiyonu hakkında şu açıklamayı yapıyor;

’Beni Saran Bi’ Boşluk şarkısının akustik versiyonunu yayınlıyoruz. Şarkının akustik versiyonu, orijinal versiyondan daha minimal bir yaklaşımla kaydedildi ve duyguları açıkça gösteren, samimi bir atmosfer sunduğumuz bir hali oldu. Bu özel akustik versiyon, evde kaydettiğimiz bir performansı içeriyor. Şarkının derin depresif havasını öne çıkarmak için piyano ve vokalin kaydını olabildiğince çıplak bir şekilde yaptık. Vokal performansını, şarkının yalnızlık temalarını ve depresif duygularını daha da vurgulamak adına sade bir bakış açısıyla yaptık, kayıtlarda dokunmadan bıraktığımız pürüzlerle birlikte hissiyatı daha etkili bir şekilde yansıttığımızı düşünüyoruz. Bu akustik versiyonu kaydetme kararını, daha yoğun duygusal bir bağ kurma ve şarkının özüne daha yakından dokunmak için yaptık diyebiliriz.’’

2019 yılında Ankara’da İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik tarafından kurulan Soft Analog, yerel enstrümanlarla Disco, Dream pop, Electro-dance pop ve Synthwave tarzlarını birleştirerek Türk ezgilerini elektronik müzikle harmanlıyor. İlham kaynakları, özellikle synthesizerlar, drum machineler ile 80’ler ve 90’ların seslerinden geliyor.

Soft Analog’un Dans İllüzyon albümlerinin bir parçası olan ‘’Beni Saran Bi’ Boşluk’un akustik versiyonu 26 Ocak Cuma gününden itibaren Apartment Disco etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish