Sleaford Mods Yeni Yardım Single’ında Pet Shop Boys’un “West End Girls” Şarkısını Yorumladı

Sleaford Mods 80’lerin synthpop’una olan sevgisini bir şarkıyla daha ortaya koydu. Geçen yıl Yazoo’nun “Don’t Go” şarkısını coverlayan ekip şimdi de Pet Shop Boys’un klasiği “West End Girls”e yaptıkları yorumla geri döndüler.

12″ single plak Rough Trade aracılığıyla yayımlanacak ve geliri evsizlere yardım kuruluşu Shelter’a aktarılacak.

12″ plak, hem “clean” hem de “dirty” miksin yanı sıra Pet Shop Boys’un kendi remiksini ve HiFi Sean’ın yeniden çalışmasını içeriyor. Şarkı Sleaford Mods’un cesur ortamına şaşırtıcı derecede iyi uyum sağlıyor ve Pet Shop Boys remiksi de (Neil Tennant’ın geri vokalleriyle) harika.

Mods’un beatmaker’ı Andrew Fearn “‘West End Girls’ kalbime çok yakın bir şarkı, pek çok açıdan benim reşit olma şarkım.” diyor. Solist Jason Williamson ise şunları ekliyor: “Pet Shop Boys’un ‘Please’ ve ‘Actually’ albümlerini çok dinliyorum, müzikleri hala bu manzaraya çok iyi uyuyor. Andrew “West End Girls “ü coverlamamızı önerdiğinde, parçanın parlaklığını onurlandırmak önemliydi. Bu yüzden Neil ve Chris parçayı onayladıklarında küçük aklımız başımızdan gitti ve remikslerini aldığımızda… neredeyse çok fazlaydı, muhteşemdi!”

Bu arada Neil Tennant ve Chris Lowe, “Sleaford Mods harika bir amaç için East End çocuklarını West End sokaklarına geri getirdi ve yeni versiyonlarına bayıldık” diyor.

Sleaford Mods’un “West End Girls” cover’ının videosunu, PSB’nin remiksini ve EP’nin geri kalanını aşağıda bulabilirsiniz.

“West End Girls”ün “dirty” versiyonunu ise 15 Aralık’ta çıkacak plakta dinlenebilecek.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Brooklynvegan.com

tr_TRTurkish