Şenay Lambaoğlu’nun Yeni Albümü “Hayat Defteri” Yayında

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu’nun geçtigimiz haftalarda ilk dört parçasıyla müjdesini verdiği beşinci albümü “Hayat Defteri” dinleyicilerle buluştu.

Ada Müzik etiketli albüm Şenay Lambaoğlu’na ait sekiz parçadan oluşuyor.

Her albümünde yeni bir sound ve yaklaşım yakalamaya özen gösteren sanatçı bu kez Hakan Kurşun (gitar, düzenlemeler), Eylem Pelit (bas) ve Volkan Öktem’den (davul) oluşan ustalar kadrosuyla yol almış.

Herhangi bir janr arayışındansa progresif bir bakış açısıyla hem kendisini hem de müziğini yenilemeyi seçen sanatçı, birlikte çalıştığı müzisyenler sayesinde daha cesur, özgür ve açık bir sound yakalamış.

Müzik direktörlüğünü Hakan Kurşun’un yaptığı albüme ismini veren “Hayat Defteri”; özelinde yaşadığımız sürece dikkat çeken Lambaoğlu; sesimizi duyurmanın artık daha zor olmasından ötürü tepkilerimizde de sertleştiğimizi ve bunu müziğine yansıttığını vurguluyor. Kadın cinayetlerini konu edinen “Eyvah” adlı parça bu bağlamda, sanatçının öfke ve kırgınlığını yansıtan bir ağıt olarak öne çıkıyor.

“Hayat Defteri”nin kayıt süreci de her şey gibi pandemiden nasibini almış. Şenay Lambaoğlu ve Hakan Kurşun’un stüdyoda demolarını kaydettiği parçaları Volkan Öktem ve Eylem Pelit kendi stüdyolarında çalmış. Yani dört müzisyen hiç bir araya gelmeden kaydı tamamlamış. Çünkü tam da Şenay Lambaoğlu’nun dediği gibi, “Müzik söz konusu olunca ortak duygularda buluşmak için mesafe engel değil.”

Albümün ilk dört parçası 30 Nisan’da dijital platformlarda yerini alırken “Hayat Defteri”ne Devrin Usta tarafından çekilen klip de ayni tarihte yayınlanmış ve büyük beğeni toplamıştı. Şimdi ise kâh öfke kâh keder, kâh umut kâh sevinç ile “Hayat Defteri”nin tamamını temize çekme zamanı…

tr_TRTurkish