SENA ve RÓQA İş Birliğinden Yeni Şarkı “What I Gotta Do” Yayında

Macaristan’ın aynı alt kültürde neredeyse on yıldır aktif olarak en uzun hüküm süren yeraltı müzik kraliçesi olan SENA, bu sonbaharın potansiyel hit single’ı “What I Gotta Do”yu yaratmak için heyecan verici ve çok yönlü nu-soul prodüktörlerinden biri olan RÓQA ile güçlerini birleştirdi.

Şarkıda ‘kendi ormanında kaybolmuş’ diva, kendi varoluşunun gerçek amacını bulmak için umutsuzca kendini sorguluyor.

Macar yeraltı elektronik müzik sahnesinin önde gelen isimlerinden, DJ ve yapımcı András Őrsi, sahne adıyla RÓQA’nın ağır vinil kazıma arka planı ve analog synth’lere olan sevgisi, tamamen bu yeni jack swing ve kırık beat’ten ilham alan nu-soul beat’e yansıyor. Katı dizeleri, dünyanın en ünlü erkek çığlıklarından birinin yankılandığı daha canlı bir koro izliyor.

Müzik videosu eski arkadaşı ve ortak yaratıcısı Ábel Regős tarafından yönetildi ve video klipte kullanılan fotoğraflar, sahnede veya müzik stüdyosunda olmadığında fotoğrafçı olarak çalışan RÓQA tarafından çekildi.

Stop motion tekniğiyle oluşturulan animasyonun farklı bir özelliği var: videonun her bir karesi ayrı ayrı basıldı ve daha sonra bir etiketleme makinesiyle yapılan başlıklar ve üzerlerinde RÓQA’nın jest çizimleri ile yeniden fotoğraflandı. Kâğıdın kusurları, aşınması ve baskı işlemi, videonun görsellerine belirgin bir analog his verdi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish