Saygun Arpalı’dan Koleksiyonluk Bir Albüm: “Hayallerim”

Usta müzisyen Saygun Arpalı’nın yeni albümü “Hayallerim”, OnAir Sahne etiketiyle yayımlandı.

Albümde, efsanelerle yeni nesil müzisyenler buluşarak ünlü müzisyenin davul, beste ve aranjmanlarına eşlik etti:

Erdem Sökmen (Gitar), Turhan Yükseler (Piyano), Eylem Pelit (Bass), Batu Şallıel (Flüt, soprano ve tenor saksafon), Göksun Çavdar (Klarnet), Gül Sıvacı (Çello), Öznur Delibaşı (Keman-Vokal), Muratcan Yenigün (Stüdyo 6/4 Records-Mix & Mastering) albüme katkıda bulundular.

Albümün kapak tasarımı ise; çalışmaları ile ünü ülkemiz sınırlarını aşmış illüstrasyon sanatçısı Doğan Ür imzasını taşıyor.

Saygun Arpalı “Hayallerim” adını verdiği albümü ile ilgili : “Albümde öne çıkardığım parça “Hayallerim” ve sıralamada ondan sonraki parça “Neden Olmasın” isteklerimi anlatır gibi… Hayallerimde mutluluk, huzur, duygu, aydınlık günler, sakinlik ve savaşsız bir dünya var. Albümüm, pandemi şartlarının saat kısıtlaması nedeni ile kayıtların zor şartlarda yapılmasına rağmen, tonmeister ve müzisyen dostlarımın benim beste ve aranjmanlarıma büyük katkı sağlamalarıyla tamamlandı. Hepsine çok teşekkür ediyorum” diyor.

 “Hayallerim” 10 eserden oluşan, caz ağırlıklı değişik müzik stilleriyle harmanlanmış enstrümantal bir albüm. Duygulara ve düşüncelere hitap etmesi, parça isimleriyle sosyolojik konulara değinmesi gibi özellikleriyle de usta müzisyenin ruhunu yansıtıyor. Albümdeki şarkılar “En güzel Zamanlar”, “İkinci Şans”, “Büyük Şehir”, “Hayallerim”, “Neden Olmasın”, “Renkler”, “Sevgi Sözcükleri”, “Zor Seçim”, “Randevu”, “Güzel bir gün”.

What's your reaction?

tr_TRTurkish