Sarıhan Ailesi Şimdi de Roma’ya Pedal Çeviriyor

İznik’te öğretmen İnci-Soner Sarıhan çifti, 2005 yılında ev, iş, alışveriş arasında geçen yaşamlarına artık bir son verip, bisikletleriyle yola düşme kararı aldı.

Sarıhanlar bugüne dek tam 25 ülke gezip, on binlerce kilometre yol yaptı. Üstelik bugün 7 yaşında olan oğulları Tibet Sarıhan’la birlikte.

İlk bisiklet yolculuğuna 22 aylıkken çıkan küçük gezgin Tibet ve ailesi, yolculuklarında sadece gezmekle kalmadı, sosyal projeler gerçekleştirdi, fotoğraf sergileri açtı, belgesel filmler hazırlayıp sunumlar da yaptı.

2015 yılında Berlin, Lüksemburg, İsviçre turu yapan ve İsviçre İtalya sınırını oluşturan Alp Dağları üzerindeki en uzun geçit olan Grand Saint Bernard (2473 metre) Geçidi’ne tırmanarak bir ilki başaran Sarıhan ailesi, şu günlerde yine çok uzaklarda…

Günlerdir bisiklet üzerinde olan Sarıhan çifti ile 9 Ağustos’ta 7’nci yaşına yollarda girecek olan oğulları Tibet Çınar, İsviçre’nin S virajlarıyla ünlü Furkapass Geçidi’ne bisikletle tırmandı.

Habertürk’ten Öznur Karslı’nın haberine göre Sarıhan ailesi şu anda İtalya’nın başkenti Roma’ya doğru pedal çeviriyor. Aile, önümüzdeki 6 haftalık süreçte her gün 70 km yol alacak, bisikletleriyle Barcelona ve Lizbon’u da ziyaret edecek.

What's your reaction?

tr_TRTurkish