Ranfor Grupla Aynı Adı Taşıyan İlk EP’si ile Huzurlarınızda

Bugüne kadar çeşitli mekanlarda Türkçe Rock ‘cover’ performansları ile tanınan İstanbullu Ranfor grubu, kendi bestelerinden oluşan iki şarkılık EP’si ile dinleyiciyi selamlıyor.

‘Mavi Yol’ ve ‘İnanmadan Yaşanmaz’ ismini taşıyan her iki şarkı Hard’n Heavy tarzında old school heavy metal esintilerini taşıyan bir sound ile ulaşıyor kulaklarımıza.

Prodüktörlüğünü Hakan Akkaya’nın üstlendiği EP’deki şarkıların vokallerini Sis grubundan Gökhan Toker yaptı. Şarkıların ele aldığı konuları anlatan Ranfor grubun kurucusu ve davullarını üstlenen Mehmet Şevki Ünlü şunları aktarıyor:

’Mavi Yol’ şarkımız Cumhuriyetimizin 100.Yılında Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerlerle, hedeflediğimiz muhasır medeniyetler seviyesine, ‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ ilkesi ile yürümeyi, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen geleceği umut ışığı ile selamlamayı anlatıyor. ‘İnanmadan Yaşanmaz’ şarkısı ise hayatın zorluğu ve haksızlığı altında savaş dahi olsa hayata umutlarla ve inanarak bakmak, umuda sarılmak ve umutla yarınlara ulaşabilmeye değiniyor.”

Proje 999 etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yerini alan EP’den sonra Ranfor’un sıradaki hedefi ise bir albüm yayımlamak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish