Oscar Isaac Yeni Dizi “Helltown”da Kurt Vonnegut’u Oynayacak

Amazon’un Amerikalı romancı ve hicivci Kurt Vonnegut’un hayatını konu alan yeni dizisi Helltown’da, Oscar Isaac Vonnegut’u canlandıracak Yapımcılar arasında Robert Downey Jr’ın yapım şirketi de bulunuyor.

Guatemala doğumlu Amerikalı aktör, Coen kardeşlerin “Inside Llewyn Davis” (2013), “A Most Violent Year” (2014), “Ex Machina” (2015) ve daha yakın zamanda “Denis Villeneuve’s Dune” (2021) filmlerinde rol alarak şimdiden etkileyici bir oyunculuk özgeçmişine sahip oldu. HBO’nun mini dizisi Scenes From a Marriage’de Jessica Chastain ile birlikte oynadığı için televizyona da yabancı değil.

Helltown, Casey Sherman’ın aynı isimli kitabından uyarlanan sekiz bölümlük bir televizyon dizisi olacak. Ayrıca “All Quiet on the Western Front”ın Oscar ödüllü yönetmeni Ed Berger tarafından yönetilecek.

Robert Downey Jr., Susan Downey, Amanda Burrell, Isaac Konstantinakos, Gena Konstantinakos ve Sherman’dan oluşan bir yapım ekibi projeye liderlik edecek.

Her bir saatlik bölüm, eşi ve beş çocuğuyla birlikte Cape Cod’da yaşayan genç Vonnegut’un şöhretten önceki hayatına odaklanacak.

Diziyle ilgili paylaşılan ilk konu özeti ise şöyle: “1969’da Kurt, karısı ve beş çocuğuyla birlikte Cape Cod’da yaşayan mücadeleci bir romancı ve araba satıcısıydı. İki kadın ortadan kaybolduğunda ve daha sonra Provincetown’un varoşlarındaki kum tepelerinin altında ölü olarak bulunduğunda, Kurt takıntılı hale gelir ve tüyler ürpertici bir seri katil avına bulaşır ve baş şüpheliyle tehlikeli bir bağ kurar.”

Projectcasting.com

tr_TRTurkish