Noah Addis’ten Öteki Kentler

Yüzyılın ortalarında üç milyarlık bir nüfus büyümesi beklenen bir durumdur. Gayriresmi topluluklar, kaos ve düzensizlik ile dışarıdan yönetiliyor gibi görünürken, onlar aslında, içlerinde yaşayan insanların ihtiyaçlarını karşılamak için neredeyse organik büyüyen yerlerde organize oluyorlar.

Noah Addis, Future Cities fotoğraf serisi için dünyanın çeşitli yerlerinde nüfusun önemli bir yüzdesinin illegal yerleşim yerlerinde yaşadığı şehirlere seyahat etti. Addis, düzenli toplulukları yaratan insanların esnekliğini ve yaratıcılıklarını göstermek için manzaraya ve evlerin mimarisine odaklandı. Konut hepimizin paylaştığı ortak bir insanlık ihtiyacı. Addis, insanların kendi inşa ettikleri evler ve dünya genelinde yayılımlarının benzerlik ve farklarını keşfetmekle ilgileniyor.

Noah Addis, kariyerine New Jersey’de büyük bir günlük gazete olan Star-Ledger’da foto muhabiri olarak başlayan Philadelphialı bir fotoğrafçı. New Jersey Yılın Fotoğrafı ödülünü üç kez kazandı ve Uluslararası Basın Fotoğrafçıları Birliği, En İyi Foto Muhabirliği yarışmasında portföy kategorisinde ikinci oldu. Addis’in fotoğrafları New York Times, Time, Newsweek, People, US News & World Report, The Financial Times ve Life Year in Pictures gibi majör yayınların içeriğinde de kullanıldı. Onun eserleri Conscientious, Places Design Observer, Fraction Magazine, Aint-Bad, Fotografia Magazine,Vantage, Lens Culture ve Flak Photo da dahil olmak üzere birçok dijital yayında da yer aldı. Addis son olarak Lens Culture’de Yükselen Yeteneklerden biri olarak seçildi.

Fotoğraflar: Noah Addis

What's your reaction?

tr_TRTurkish