New York’taki Hardcore Punk Konseri Koronavirüs Kural İhlalleri Nedeniyle Soruşturma Altında

New Yorklu hardcore-punk grubu Madball, geçtiğimiz hafta New York’ta 2000’den fazla izleyiciye bir konser verdi ve organizatörler şu anda koronavirüs kısıtlamalarını ihlal ettikleri için soruşturma altında.

Şehrin mevcut kuralları, kapalı alanların yüzde 33 kapasitede veya 100 kişiye kadar ve açık havada 200 kişiye kadar konserlere ev sahipliği yapmasına izin veriyor. Tüm katılımcıların negatif koronavirüs testinin kanıtını sunması koşuluyla ise kapasite sırasıyla 150 ve 500’e çıkabiliyor.

New York Şehri Parklar ve Rekreasyon Dairesi sözcüsü Gothamist, “izin başvurusu yapılmış ve anlaşma ihlal edilmiş gibi göründüğü için bu konu aktif olarak araştırılıyor” derken gelecekteki izinlerin tehlikede olduğunu söylüyor.

Madball’un yanı sıra eski Cro-Mags solisti John Joseph’in projesi olan Murphy’s Law, The Capturers ve Bloodclot’un da sahne aldığı ve 26 Nisan’da Tompkins Square Park’ta gerçekleşen gösteriye ücretsiz katılım sağlanırken, izleyiciler New York İtfaiyeciler Yanık Merkezi Vakfı’na bağış yapmaya teşvik edildiler. Etkinlik, organizatörler Black N ’Blue Productions tarafından düzenlendi.

Instagram’da paylaşım yapan John Joseph konseri, George Floyd’un öldürülmesinin ardından ırksal eşitlik için yapılan son protestolarla ve Washington Square Park’taki 4/20 toplantısıyla karşılaştırarak, etkinliğin görünürdeki sosyal mesafeden yoksunluğuna yönelik gelen eleştirilere karşı savundu.

“Bu bizim lanet protestomuzdu – bu bizim mitingimizdi – ülkenin her yerinden insanlar çıktı ve canlı müziğin tadını çıkardılar!”

tr_TRTurkish