New Jersey Merkezli Indie Pop Grubu Lightheaded Gelecek EP’sini Yeni Şarkı “Mercury Girl” ile Duyurdu

New Jersey merkezli indie pop grubu Lightheaded, 13 Ekim’de Slumberland Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Good Good Great!” isimli EP’sini yeni şarkı “Mercury Girl”ü paylaşarak duyurdu.

Grup, gizemli bir simya aracılığıyla, 60’ların Brill Building, garage-pop ve folk-pop’undan olduğu kadar 80’ler/90’ların başındaki DIY indie patlamasından da beslenen kendine özgü bir pop tadı yarattı. İlk EP’leri Good Good Great! grubun çekirdeğini oluşturan Cynthia ve Stephen’ın tüm permütasyonlarıyla popun öğrencileri olduğunu gösteriyor, ancak etkilendikleri şeyleri kolayca kuşanıyorlar – tipik bir Lightheaded şarkısı 1966 veya 1986’da yayınlanmış olabilir ama aslında 2023’te tam olarak doğru geliyor!

Bu sound, Phil Spector ve Curt Boettcher’ın Sagittarius’u arasındaki efsanevi ortak çalışmayı akla getiren ve Goffin & King’in yollarını çizen doğru miktarda elemental bulanıklığa sahip. Cynthia’nın zengin vokalleri, en canlı pop veya en göz yaşartıcı dramı ustalıkla idare edebilecek bir derinlik ve salınıma sahip.

EP’nin açılış parçası “Mercury Girl”ün melodik havasından “The Garden”ın folky jangle’ına, teen pop’un silik cover’ı “Patti Girl”e ve Shangri-Las-vari kapanış parçası “Love Is Overrated”a kadar Good Good Great! bize pop’a benzersiz bir bakış açısı getiren bir grubu tanıtıyor ve 2024’ün başlarında çıkacak ilk albümleri için iştah kabartıyor.

Lightheaded “Good Good Great!” şarkı listesi:

Mercury Girl

Orange Creamsicle Head

The Garden

Patti Girl

Love Is Overrated

What's your reaction?

tr_TRTurkish