Neil Young Yeni Keşfedilen 80’lere Tarihli Demo Albümü “Summer Songs”u Açıkladı

Şu Neil Young arşivlerinin dili olsa da konuşsa.

Öyle ki Young kısa süre önce, Summer Songs olarak isimlendirilmiş, tahmini 1987 tarihli demo kayıtlarından oluşan bir koleksiyon keşfetti ve oturumlarla ilgili herhangi bir detay hatırlamamasına rağmen, yakında albümü yayınlamayı planladığını duyurdu.

Resmi internet sitesinde yazan Young, “Bu kayıtların kesin orijinal tarihlerinden henüz emin değiliz. Neil Young Archive Vault’un kayıtlarında hepsine aynı tarih verildi ancak hepsinin çok benzer benzersiz bir sesi var” diyor.

Young, ekibinin seansların “anlayabildiğimiz kadarıyla” Broken Arrow stüdyosunda gerçekleştiğine inandığını söylemesiyle birlikte belirsizlik tarihlerin ötesine uzanıyor. Young’ın da kabul ettiği gibi, kimin hazırladığından da emin olmadıkları kayıtlarla ilgili olarak Young konuyu adeta daha da gizemli bir hale sokuyor, “Seansları hiç hatırlamıyorum!”

Young’ın dediği gibi bu “ilk fikirleri korumak için yaptığımız düzenlemelerin eskizleri” ve basit ek süslemelerin yanı sıra sadece akustik gitar veya piyano ile kaydedildi.

Mevzubahis sekiz şarkı “The Last of His Kind,” “For the Love of Man,” “American Dream,” “Name of Love,” “Someday,” “One of These Days,” “Hangin’ on a Limb,” ve “Wrecking Ball”, daha sonra “Freedom”, “American Dream”, “Psychedelic Pill” ve Harvest Moon albümlerinde son halleriyle yer alıyorlar.

Bununla birlikte Young, “bu orijinallerin sözlerinin birçok durumda daha sonraki albüm yayınlarından önemli ölçüde farklı olduğunu belirtiyor.

Şu anki plana göre yaklaşmakta olan Neil Young Archives Volume 3’te Summer Songs’u dahil etmek olsa da bundan önce ayrı bir Archive albümü olasılığı var.

tr_TRTurkish