Nadine Shah Yeni Single’ı ‘Greatest Dancer’ı Paylaştı

Nadine Shah, önümüzdeki ay piyasaya çıkacak olan Filthy Underneath isimli albümünden yeni single’ı ‘Greatest Dancer’ı paylaştı.

Yaklaşan albümünden yayımlanan üçüncü single olan ‘Greatest Dancer’, Shah’ın rahmetli annesiyle birlikte Strictly Come Dancing’i izleyerek geçirdiği tecrit deneyiminden ilham alıyor. Kabile perküsyonunu endüstriyel elektronik etkilerle harmanlayan parça, gelecek albüm Filthy Underneath için heyecan yaratmayı başarıyor.

Sanatçının beşinci stüdyo albümü EMI North’un açılış albümü olarak 23 Şubat’ta paylaşılacak. EMI’nin bu yeni kanadı, Londra dışında faaliyet gösterecek ilk Birleşik Krallık büyük plak şirketi olacak, bu nedenle Sunderland doğumlu Shah ilk albümleri için uygun bir seçim gibi görünüyor.

Shah’ın 2020’deki Kitchen Sink’ten bu yana ilk yeni albümü olan Filthy Underneath, bir nevi geri dönüş albümü. Kitchen Sink’ten bu yana geçen yılları anlatan albümden şimdiye kadar yayımlanan tekliler, Shah’ın kendine özgü sound’unun olgunlaştığını gösteriyor.

Kariyerine genç bir caz şarkıcısı olarak başlayan Shah, elektronik ve post-punk etkilerini, özellikle de bu son yayımladığı materyalde, benimsedi. Yeni single ‘Greatest Dancer’ın yanı sıra, Shah yakın zamanda ‘Topless Mother’ ve ‘Twenty Things’i yayınladı ve her ikisi de oldukça başarılı oldu.

Yeni materyalinin kalitesi ve atmosferine işaret eden Shah, synthpop ikonları Depeche Mode’u desteklemek üzere bir Avrupa turnesine çıktı. Bu destek turu, ilkbaharda Londra’daki Heaven’da biletleri tükenen bir konserin yanı sıra ülke çapındaki diğer konserleri de içeren kendi turnesine hazırlık niteliğinde.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish