Metallica 40. Yıl Dönümünü San Francisco’daki Arena Şovlarıyla Kutlayacak

Metallica 40. yıl dönümünü grubun ana üssü San Francisco’daki Chase Center’daki iki gösteri ile kutlayacak. Konserler 17 ve 19 Aralık’ta gerçekleşecek ve biletler yalnızca Metallica’nın Beşinci Üyesi kabul edilen hayran kulübü üyelerine sunulacak.

İkonik metal grubunun temelleri ilk olarak 1981’in sonlarında James Hetfield’ın Lars Ulrich tarafından Recycler dergisine verilen bir reklama yanıt vermesiyle atılmıştı. Devamında ise grup ışıltılı, ilham verici kariyeri ve Rock & Roll Onur Listesine katılımı ile geçen zaman içinde gezegendeki en büyük metal grubu haline geldi.

Konserler, 2019’da San Francisco Senfoni ile gerçekleştirilen “S&M2” konserleri sonrası grubun Chase Center’a dönüşünü işaret ediyor. Grup, Aralık ayındaki bu iki konserde her gece için farklı bir setlist ile iki benzersiz deneyim vaat ediyor.

Bununla birlikte Eylül, Ekim, Kasım ayındaki birkaç konsere ek olarak grup, 2016 tarihli son albümü “Hardwired … To Self-Destruct”ın uzun zamandır beklenen devamı olan yeni bir stüdyo albümü üzerinde çalışıyor. Bu arada, 10 Eylül’de, “The Black Album” olarak da bilinen, 1991 tarihli grubun adını taşıyan, çok satan beşinci stüdyo albümlerinin süper lüks 30. yıl dönümü baskısını yayımlıyorlar.

Kapak grup fotoğrafı: Ross Halfin

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish