Metal Church Şarkıcısı Mike Howe Yaşamını Yitirdi

Metal sahnesinin en güçlü seslerinden Metal Church şarkıcısı Mike Howe 55 yaşında yaşamını yitirdi.

Ölüm nedeni bildirilmemekle birlikte grup, 26 Temmuz Pazartesi akşamı Facebook üzerinden Howe’un vefat ettiğini duyurdu.

Açıklamada “Heavy metal müziğinin gerçek efsanesi ve dostumuz olan ağabeyimizin vefatını derin üzüntülerimizle duyurmalıyız. Mike Howe, bu sabah Eureka, California’daki evinde vefat etti,” diyen grup şöyle devam ediyor “Yıkıldık ve söyleyecek söz bulamıyoruz. Lütfen bu en zor zamanda mahremiyetimize ve Howe ailesinin mahremiyetine saygı gösterin.

1980 yılında Bay Area’da Shrapnel ismiyle kurulan grup, birkaç yıl sonra patlamak üzere olan thrash metal sahnesini etkiledi. Kariyerlerinin başında Aberdeen, Washington’a taşındılar ve 1983’te isimlerini Metal Church olarak değiştirdiler.

Howe, 1988’de şarkıcı David Wayne’in yerini aldı ve ilk olarak 1989’da grubun en iyi albümlerinden “Blessing in Disguise”da mikrofon başındaydı. 1996’daki ilk dağılmalarına kadar grupla birlikte 1991’deki “The Human Factor” ve 1993 tarihli “Hanging in the Balance” albümlerinde yer aldı.

Howe 20 yıllık bir aradan sonra, 2015’te gruba yeniden katılmasının ardından Metal Church ile 2016’da yayımlanan “XI” ve 2018’deki “Damned If You Do” albümlerini kaydetti.

Howe, Metal Church’den önce, Los Angeles çıkışlı metal grubu Heretic’te şarkı söylemişti.

Usta şarkıcıyı Metal Church ile 2016 Wacken festivalindeki performansıyla anıyoruz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish