Metal Church Gelecek Albümü “Congregation Of Annihilation”ı Yeni Şarkı “Pick A God And Prey” ile Duyurdu

Thrash metal sahnesinin emektar grubu Metal Church, 13. stüdyo albümleri “Congregation Of Annihilation”ın, ABD’de Rat Pak Records, Avrupa’da ise Reaper Entertainment aracılığıyla 26 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. Duyuruyla birlikte ilk single “Pick A God And Prey” şarkı sözü videosu ile paylaşıldı.

Yeni albüm, 2021 yılının temmuz ayında yaşamını yitiren efsanevi solist Mike Howe’un trajik ölümünden bu yana çıkan ilk albüm olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda Ross The Boss ve Let Us Prey kadrolarında da başarılı performanslarıyla dikkat çeken ve 2022 yazında ekibe katılan yeni vokalist Marc Lopes’in de ilk albümü olacak. Albüm mikrofon başında Lopes’in yanı sıra kurucu gitarist Kurdt Vanderhoof, gitarist Rick Van Zandt, basçı Steve Unger ve davulcu Stet Howland’den oluşan kadro ile kaydedildi.

Vanderhoof tarafından üretilen yeni albüm için grubun kendi adını taşıyan ilk albümü ve ikinci albüm “The Dark”ın titreşimlerine dayanan müzikal köklerine bir dönüş niteliğinde tanımlaması yapılıyor.

Vanderhoof şu yorumu yapıyor: “Bu yeni albüm Metal Church mirasında yeni bir bölüm başlatıyor. Bu albümü gerçekten çok seviyorum. Bu bizim için bir bakıma yeni bir yaklaşım, ama aynı zamanda New American Thrash Metal hareketinin bir parçası olarak Metal Church’ün başlangıç zamanlarına bir dönüş. Bu kayıt, kaydettiğimiz en agresif şarkılardan bazılarını içeriyor. Umarım hayranlar da bizim kadar beğenir.”

Şarkıcı Lopes ekliyor: “Bu mirası Metal Church’ün yeni çağına taşımanın bir parçası olmaktan büyük onur duyuyorum. Kurdt ve büyümemde büyük etkisi olan bir grupla çalışmak, en hafif tabirle gerçeküstü bir deneyimdi. Benim için halihazırda yapılmış olanı mükemmel bir şekilde taklit etmeye çalışmanın bir anlamı yoktu. Bu yüzden, geçmişle ilgili olarak, yeni bir bölüme geçtik ve işte buradayız!”

“Congregation Of Annihilation” Metal Church’tan dokuz yeni parça içeriyor ve grubun otuz yılı aşkın bir süre önce oluşturduğu ikonik sound’unu geliştirmeye devam ediyor.

Metal Church “Congregation Of Annihilation” şarkı listesi:

01. Another Judgement Day

02. Congregation Of Annihilation

03. Pick A God And Prey

04. Children Of The Lie

05. Me The Nothing

06. Making Monsters

07. Say A Prayer With 7 Bullets

08. These Violent Thrills

09. All That We Destroy

10. My Favorite Sin (bonus track)

11. Salvation (bonus track)

Fotoğraf: Rat Pak Records

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish