Megadeth’ten Dave Mustaine, Metallica’dan James Hetfield ile Tekrar Müzik Yazmak İstiyor

Megadeth’den Dave Mustaine, bir gün Metallica’dan James Hetfield ile tekrar çalışmayı umduğunu söyledi.

Vinyl Writer Music’ten Andrew Daly ile yaptığı röportajda Megadeth’in solisti, şarkı yazarlığına yaklaşımı ve müzikteki uzun ömürlülüğü hakkında konuştu.

Eh, uzun ömürlülüğümün inattan kaynaklanabileceğini düşünmek zorundayım,” diyen Mustaien ekliyor, “James [Hetfield] ve tekrar birlikte yazabileceğimiz bir gün olacağını gizlice umuyordum. Bence dünya gerçekten bunu yapmamızı istiyor ve bence bunun gerçekleşmesi için oldukça iyi bir olasılık var.”

Bir gün James’in geleceğini ve onunla birlikte tekrar bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Sanırım bu beni her zaman ileriye iten şeylerden biri. Bence bu Megadeth için iyi olur ve Metallica için de harika olabilir.”

Mustaine, 1983’teki ilk albümleri ‘Kill ‘Em All’ı kaydetmeden kısa bir süre önce grupla yollarının ayrılmasından önce 11 ay Metallica’da çaldı. Ayrıldıktan sonra ise kendi thrash metal grubu Megadeth’i kurarak yola devam etti.

Geçen yıl Blabbermouth tarafından aktarılan birröportajda Mustaine, Metallica’dan “muhtemelen ayrılmaya mahkûm olduğunu” söyledi çünkü öncelikle “dördümüz arasında çok fazla yetenek ve çok fazla kişilik vardı”.

Zoraki ayrılışına başlangıçta üzülse de Mustaine, günümüzde Metallica ile güçlü bir ilişkisi olduğunu kaydetti. “Bugünkü arkadaşlığımızın o andan, o anlardan, o günlerden, o zamanlardan, o insanlardan çok farklı olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum” dedi.

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish