Mavi Zebra’nın Yeni EP’sinden İkinci Teklisi “Kafamın İçinde” Yayında

Alternatif sahneden Mavi Zebra’nın “Sonumuz” adlı, beklenen üç şarkılık yeni EP’sinden paylaştığı ikinci tekli “Kafamın İçinde” yayında.

Aytuğ Erdil’in indie, disco, funk türlerindeki üretimlerini sürdürdüğü solo projesi Mavi Zebra, gelecek EP’sinden ilk olarak yayımladığı “Nerede Kalmıştık”ın ardından, ikinci teklisi “Kafamın İçinde” ile üretimlerini dinleyiciyle buluşturmaya devam ediyor.

Bossa nova davul ritimlerinin kullanıldığı, latin esintilerinin ağırlıkta olduğu parça, nakarat ve verse’leri farklı hızda olduğu için de ayrıca dikkatleri çekiyor.

Yetenekli şarkıcı ve söz yazarı, “Kafamın İçinde” ile de hikaye anlatımına devam ederken, depresif ve melankolik notaların hakim olduğu yeni şarkının sözleri ise tempolu altyapıyı dengeliyor. Söz ve müziği Mavi Zebra’ya ait olan parçanın mastering’i Onur Tulum tarafından tamamlanırken, bas gitarda ve geri vokallerde Mavi Zebra’nın neredeyse tüm parçalarında beraber çalıştığı Berk Çavdar’ın ismini görüyoruz. Kapak fotoğrafı tasarımı Mavi Zebra’ya ait olan parçanın fotoğraf çekimleri ise Merjek Kreatif’ten Berkay Öktem tarafından gerçekleştirildi.

Mavi Zebra ile “Sonumuz” adlı gelecek EP’nin aynı ismi taşıyan son teklisi için bir sonraki randevumuz ise 9 Aralık tarihinde gerçekleşecek.

“Kafamın İçinde” şimdi Garaj Müzik etiketi ve BBI Music Co. ortaklığıyla tüm dijital platformlarda yayında.

tr_TRTurkish