Makyaj’ın Karanlık Yeni Teklisi ‘Fantom’ Yayında

Makyaj’ın daha karanlık müzik tonlarına doğru evriminin son halkası olan yeni tekli “Fantom” BBI Music Co. etiketiyle yayında!

“Fantom”, dinleyicilere soğuk bir atmosfer içinde karanlık bir keşif sunuyor. Bu atmosferi daha da vurgulayan davul vuruşları ve yankılanan vokaller, şarkıya mekanik bir dokunun katılığını ekliyor. Melodik geçişler, adeta bir fabrikanın dingin ama soğuk atmosferini yansıtarak, dinleyiciyi müziğin içinde sürüklenmeye davet ediyor.

Şarkının sözlerinde belirgin hale gelen duygusal çöküş ve içsel sarsıntı, grubun diğer şarkılarından öfke temasını işleyişiyle ayrılıyor. Şarkının sonunda tekrar eden sözler, öfkenin karmaşıklığını ve anlamını sorgulayan bir içsel monoloğa işaret ediyor. Grubun bu teklisinin ismi de bir tür hayaletleşmiş duygusal durumu anlatarak, söz yazarının içsel dünyasında kaybolduğunu ve varoluşsal bir yabancılık hissi yaşadığını ima ediyor.

Makyaj, ayrıca, bu teklinin videosu için Art Clokey’nin 1955 tarihli “Gumbasia” adlı stop-motion kısa filmini stilize edip kullanıyor.

Grubun synth-pop tarzından uzaklaşarak coldwave ve post-punk gibi müzik tarzlarına yaklaşım sürecinin bir parçası olan yeni tekli “Fantom” BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish