Longleat’i Keşfedin: Britanya’nın En Büyük ve En Gizemli Çit Labirentinin Evi

1970’lerin sonlarında, Bath’ın 7. Markisi olarak da bilinen Alexander George Thynn aile evi Longleat’in ziyaretçilerinin saatlerce dolaşabileceği geniş bir çit labirentine ihtiyaç duyduğuna karar verdi. Bath’ın 7. Markisi, eksantrik giyim tarzı, çok sayıda metresi ve erotik klasik Kama Sutra’yı kutlayan müstehcen duvar resimleriyle tanınıyordu. Alexander George Thynn gibi hareketli, özgür ruhlu bir karakterin Britanya’nın en büyük çit labirentinin Longleat’in bir parçası olması konusunda ısrar etmesi pek de şaşırtıcı değil.

Flickr

İlk olarak 1500’lerin sonlarında inşa edilen ve Wiltshire’da bulunan Longleat malikanesi, Britanya’nın 1949’da halka açılan ilk görkemli hanesi oldu. Longleat çeşitli bahçelere ve küçük çit labirentlerine ev sahipliği yapan bir açık hava safari parkını da içinde barındırıyor. Beş yüzden fazla hayvan ve bir Macera Kalesi oyun alanı da evin alanına dahil. Longleat Hedge Labirenti arazinin en popüler turistik mekanlarından biri.

Longleat Hedge Labirenti özenle bakılan on binden fazla İngiliz porsuk ağacından oluşuyor. Labirentte, Longleat arazisinin panoramik manzarasını sunan 6 köprü ve çit labirentine bakan bir gözlem kulesi bulunuyor. Labirentlere meraklı ziyaretçiler Longleat Hedge Labirenti’ni yaklaşık 10 dakikada tamamlayabilir; ancak bir saatten fazla süren çıkmaz sokaklara çarpmak alışılmadık bir durum değil.

Klostrofobik bir labirentte mahsur kalmaktan endişeleniyorsanız Longleat Hedge Labirenti ziyaretçilerin labirentten çıkış yolunu bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış, stratejik olarak yerleştirilmiş birkaç tabelaya sahip. Eğer umutsuzca kaybolursanız Longleat’in tamamı cep telefonu hizmetine sahip olduğundan eskort için her zaman Longleat malikanesinin ana ofisini arayabilirsiniz.

görsel: Flickr

unusualplaces

What's your reaction?

tr_TRTurkish