Laura Jane Grace’in Yeni Albümü “Stay Alive” Yayında

Punk rock grubu “Against Me!”nin solisti, şarkı yazarı ve gitaristi Laura Jane Grace, “Stay Alive” isimli yeni solo albümüyle huzurlarınızda.

Albüm, bu yıl COVID-19 salgını sırasında 6 – 9 Temmuz tarihleri ​​arasında Steve Albini ile Chicago’daki ikonik Electrical Audio stüdyosunda kaydedildi.

Grace basın bülteninde, aslında bu yıl bir Against Me! Albümü kaydetmeyi planladığını söylerken, “Bir buçuk ay boyunca bir evde sadece şaşkına dönerek oturdum, ‘Ne oldu ve dünyada neler oluyor?’. “Kendimi bulmaya başladığımda, beklemenin albümü ve şarkıları öldüreceğini fark ettim. Bütün bu şarkılar üzerinde çalışarak iki yılımı harcamıştım ve onları çöpe atma fikri bana pek uymadı. Ama sonra “Ne bekliyorum?” dedim. Tek yapmam gereken kapsamımı ayarlamaktı. Burada kıçımın üstüne oturup hiçbir şey yapmayabilir ya da çalışabilirdim.”

2016’da “Laura Jane Grace & The Devouring Mothers” isimli solo projesiyle de ses getiren Grace’nin yeni albümü, gelirinin bir kısmının LGBTQ Freedom Fund’a gideceği bir dizi test baskısı da dahil olmak üzere çeşitli paketlerle geliyor.

Kapak fotoğrafı: Alexa Viscius

Pitchfork.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish