Kings Of Leon’un Yeni Albümü ‘Can We Please Have Fun’ Yayında

Kings Of Leon’un yeni albümü ‘Can We Please Have Fun’ dinleyiciyle buluştu.

Albüm, grubun dokuzuncu tam uzunluktaki stüdyo albümü olurken, 2021’de çıkan “When You See Yourself” sonrası ilk Kings Of Leon şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Grubun beklentilerden sıyrıldığı ve adından da anlaşılacağı üzere biraz eğlendiği bir albüm olarak tanımlanıyor. Dark Horse Studio’da kaydedilen albümün prodüktörlüğünü yeni iş birlikçi Kid Harpoon üstlenirken, grup cesur kökenlerine geri dönüyor ve bir yandan da sound’larını yeni alanlara taşıyor.

Şarkıcı Caleb Followill, “Tamamen tatmin olmuş hissettiğini ve şimdiye kadar parçası olduğum en keyifli albümdü,” derken grup arkadaşı ve kardeşi Nathan Followill de aynı fikirde olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Sanki kendimize müzikal olarak savunmasız olma izni vermişiz gibi… Bir rock grubunun her şarkının 11’de olması gerekmediğini kabul etmekten utanmamasına bayılıyorum.”

Basın bülteninde paylaşıldığı üzere, albümün soundu için Kings Of Leon’u “vizyon ve amaçta birleşmiş, stresten arınmış ve pozitif bir atmosferin tadını çıkarttıkları” ifadesi kullanılıyor.

Albümdeki şarkılar firmalar arası geçiş sürecinde ve üyelerin yeni materyal paylaşma baskısı hissetmeden yazıldı. Grup, bu sayede ortaya çıkan sonuçta sadece ağır bir sound’a odaklanmak yerine farklı duyguları ele aldıklarını belirtiyor.

Gruptan Jared Followill, “Firma baskısı ya da buna benzer bir şey yaşamadık,” diye açıklıyor. “Bu bize müzik dışında başka bir şey düşünmek zorunda kalmadan harika bir şey yapma özgürlüğü verdi.” Davulcu Nathan Followill, “Tam olarak olmasını istediğimiz şeyi seçebildik,” diyor ve ekliyor, “Bu bizim için büyük bir olumluluktu.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish