King Princess Yeni Albümü “Hold On Baby” ile Derin Tespitlere Samimi Bakışlar Atıyor

King Princess sahne adıyla tanıdığımız Mikaela Straus, ikinci albümü “Hold on Baby” ile derin tespitlere samimi bakışlar atıyor.

2019 tarihli çıkış albümü “Cheap Queen”in devamı olan “Hold On Baby”, gayet geniş ve hünerli bir kadronun ürünü. Albüm Mark Ronson, Ethan Gruska, Aaron Dessner, Bryce Dessner, Dave Hamelin, Shawn Everett ve Tobias Jesso Jr. ile birlikte King Princess tarafından üretilirken, diğer iş birlikçileri ise Zach Fogarty, Amy Allen ve Fousheé.

Ben şimdiye kadar sadece kalp kırıklığı hakkında yazdım. Kendim hakkında başka insanlar aracılığıyla konuşmak daha kolay geldi. Bana acı veren durumlar hakkında yazmak ve bunları kendi endişelerimi ve depresyonumu haklı çıkarmak için kullanmak. Sonunda namluyu kendi üzerime çevirmem gereken bir noktaya geldi” diyen şarkıcı şöyle devam ediyor:

Aptalım, endişeliyim, üzgünüm, seksiyim. Artık bu şeyler hakkında konuşmaktan korkmak istemiyordum. Beni oluşturan şeylerin sonsuz ikilemi. Ben bir kız değilim, tam bir erkek değilim, bir lezbiyenim ama aynı zamanda gün uzun olduğu için geyim de.”

Hold On Baby yeni bir kalp kırıklığı arayışıdır” diye devam ediyor, “Kız arkadaşıma bir aşk mektubu. Kendime dair sağlam bir okuma. Ve bana umut veren hayatımdaki totemleri, en vahşi yoldaşım olan köpeğimi ve dedemi temsil eden baykuşu hatırlatıyor. Bu albümün size kendimizi kabul etme konusunda biraz güç vermesini istiyorum; Olabildiğince kaotik.”

Gerçekleri aktarmakta tereddüt etmiyor; altı çizilmeye hazır, bir tarafıyla da rahatsız etme olasılığı yüksek mevzuları sahneye davet ediyor Mikaela Straus, derin düşüncelere ince dalışlar yaparak kendi stilini açık yüreklilikle ortaya koyuyor.

“Hold On Baby” geçmişin hataları, kırılganlık ve omuzlardaki ağır yükün olabildiğince estetik bir formda aktarıldığı özenle tasarlanmış bir bütün sunuyor.  

tr_TRTurkish