Kim Gordon, Bill Nace ve Aaron Dilloway Yeni Albümlerini Duyurdu: Body/Dilloway/Head

Sonic Youth’un faaliyetlerine son vermesinin ardından Kim Gordon’un deneysel gitarist Bill Nace ile bir araya gelerek hayata getirdikleri Body/Head ikilisi, Body/Dilloway/Head adlı yeni bir proje için elektronik deneyci Aaron Dilloway ile güçlerini birleştirdi.

Üçlünün Three Lobed Recordings aracılığıyla 19 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak olan kendi adlarını taşıyan albümden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt ise “Goin’ Down” oluyor.

Kim Gordon’un çığır açan alternatif rock ruhunu Nace ve Dilloway’in sınırları aşan deneysel hüneriyle birleştiren albüm, bir basın açıklamasında “bu günlerde karşılaşabileceğiniz kadar kafa karıştırıcı bir dinleme deneyimi” olarak tanımlanıyor ve uzun soluklu açılış ve kapanış şarkılarıyla birlikte üç şarkıdan oluşuyor.

Kim Gordon yaptığı açıklamada, “Doğaçlama müzik çalmanın ve özellikle Bill ile Body/Head’de en çok sevdiğim şeylerden biri, her an ne olacağına dair sürekli heyecan verici özgürlük ve şaşkınlık” diyor ve ekliyor:

Her zaman çok hayran olduğum Aaron Dilloway ile bu kaydı yapmak, başka bir bilinmeyen katmanı ve kontrolden vazgeçmenin başka bir yolunu ekledi. Aaron bizim seslerimizi/müziğimizi kaynak olarak aldı ve tabiri caizse ‘onunla yoluna devam etti’, var olan her türlü anlatıyı içine girmek için ezdi ve Body/Head olarak yapacağımızdan farklı bir şey yaptı.”

Body/Dilloway/Head şarkı listesi:

  • 01 Body/Erase
  • 02 Goin’ Down
  • 03 Secret Cuts

Kapak illüstrasyonu: Joey Maloinkey

What's your reaction?

tr_TRTurkish