Katatonia Yeni Albümünü Çıkış Şarkısı “Atrium” ile Duyurdu

Katatonia, on ikinci stüdyo albümü “Sky Void of Stars”ın 20 Ocak’ta Napalm Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. İsveçli metal ekibi, duyuruyla birlikte çıkış single’ı “Atrium”u eşlik eden klibiyle paylaştı.

90’ların başlarında kurulduğundan bu yana alternatif metal, death metal, doom ve gotik rock yapı taşlarını kullanarak sürekli bir gelişimin izinde kendi özel sesini yaratan grup, shoegaze ve post-rock tınılarının ön plana çıktığı yeni şarkı “Atrium” ile de kurdukları bu derin, atmosferik müzikal yapıyı sürdürüyor.

Yeni şarkı ile birlikte, gelecek albüm “Sky Void of Stars”daki on bir şarkı tamamen şarkıcı Jonas Renkse imzası taşıyor.

Grup basın açıklamasında albümle ilgili şu ifadeye yer veriyor, “12. albümümüz “Sky Void of Stars”, titreşen karanlıkta dinamik bir yolculuk” diyor ve ekliyor, “Kaybolan ve bulunamayanların özleminden doğmuş, ulaşılmaz olanın çeperlerinin ta kendisi, ancak bestelenip insan formuna yoğunlaştırılmış ve Katatonia signum’una uygun sesler ve kelimeler olarak sunulmuştur. Burada yıldız yok, sadece şiddetli yağmur.”

Aşağıda yeni şarkı “Atrium”u dinleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

Katatonia “Sky Void of Stars” şarkı listesi:

01. Austerity

02. Colossal Shade

03. Opaline

04. Birds

05. Drab Moon

06. Author

07. Impermanence (feat. Joel Ekelöf)

08. Sclera

09. Atrium

10. No Beacon to Illuminate Our Fall

11. Absconder (Bonus Track)

Katatonia fotoğraf: Mathias Blom

tr_TRTurkish