Kargo’ya Saygı Albümünün Yıldız Yağmuru Sürüyor

“Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar”serisinin ikinci kısmı, 2 Şubat 2024 itibarıyla GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Son yılların yıldızı parlayan pop starı Buray, Kargo için hazırlanan saygı albümünde “Yıllar Sonra” adlı şarkıya kendi dokunuşuyla yeniden can veriyor. “Yıllar Sonra” Buray’ın müzik kariyerinde çok öznel bir anlam taşıyan bir şarkı ve bu duygusal bağ şarkının yeni versiyonunda buram buram hissediliyor.

Cem Adrian, kendine has romantik yorumuyla “Yıldızlar Ellerinde” için yaylılar ve piyano eşliğinde bambaşka bir atmosfer yaratıyor.

Albümün en sürpriz yorumlarından biri 2023 sonunda yeni albümünü yayınlayan başarılı müzisyen Deniz Tekin’e ait. Deniz Tekin’in “Sen Her Zaman”ı son derece modern, caz altyapılı, neşeli ve şahane bir şarkı.

2000 yılında Ankara’da kurulan, 2008 yılında ilk albümü “İçinde Saklı”yı yayımlayan, takip eden üç albümüyle kendi sesini Türkiye’deki dinleyici kitlesiyle buluşturan ve çok sevilen GECE bu özel albümde yer almak ve Kargo’nun en unutulmaz parçalarından biri olan “Şairin Elinde”yi yorumlamak için yıllar sonra tekrar bir araya geldi.

2002’den bu yana Türkiye müzik tarihine sayısız hit kazandıran TNK, Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar albümünde hem Kargo’nun 1996 tarihli albümünün adı hem de bu saygı albümünün adının ilhamı olan “Yarına Ne Kaldı”yı üstlendi.

Albümdeki mastering’ler Erim Arkman, albüm kapağı tasarımları ise Ethem Onur Bilgiç imzası taşıyor.

Vokalde Koray Candemir, gitarda Selim Öztürk, tuşlu çalgılarda Serkan Çeliköz, bas gitarda Mehmet Şenol Şişli ve davulda Burak Karataş’tan oluşan ikonik kadrosuyla Türkiye’deki modern rock müziğin öncü ismi Kargo, farklı nesil ve müzik türlerinden onlarca müzisyenin katkısıyla dört parça halinde yayımlanacak bir saygı albümü projesine ilham oldu. Kargo’ya saygı duruşu için bu albümde bir araya gelen isimler ve yayın tarihleri şöyle:

19 Ocak 2024

Jabbar, mor ve ötesi, Nilipek., Simge Pınar, Şanışer

2 Şubat 2024

Buray, Cem Adrian, Deniz Tekin, GECE, TNK

16 Şubat 2024

Evdeki Saat, Rashit & Gökçe, Sattas & Selin, Sufle, Vega

1 Mart 2024

Aleyna Tilki, Barış Demirel ft. Abkountry, Batu Akdeniz, maNga, Yalın

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish