Janet Jackson’un “The Velvet Rope” Albümü 25. Yıl Dönümü Baskısıyla Geliyor

Janet Jackson, klasik albümü “The Velvet Rope”un 25. yıl dönümünü taçlandırmak için 7 Ekim Cuma günü yeniden yayımlıyor.

Yeni baskı, iki nadir kayıt “Accept Me” ve “God’s Stepchild” ile birlikte, B-sides’lar ve çoğu ilk kez yayımlanacak 13 remiks ile geliyor. Albümden birkaç video da piyasaya sürülmek üzere yeniden düzenlenecek.

“The Velvet Rope”, Janet Jackson’ın altıncı stüdyo albümü olarak 7 Ekim 1997’de Virgin Records etiketiyle dinleyiciyle buluşmuştu.

Duygusal bir çöküntü yaşadıktan sonra uzun süreli bir depresyon vakasıyla yüzleşmeye başlayan Jackson, albümü tema olarak iç gözlemi kullanarak bir konsept albüm olarak geliştirmişti. Başlığı, duygusal sınırlar için bir metafor ve aynı zamanda bir bireyin kendini özel hissetme ihtiyacına bir göndermeydi. Ayrıca müstehcen içeriği nedeniyle albüm, Jackson’ın toplumsal imajını bir seks sembolü ve 90’ların en erotik vokalistlerinden biri olarak pekiştirdi.

Pop, R&B, trip hop, folk, caz, rock ve elektronik müzik gibi çeşitli türleri bir araya getiren albüm, Jackson’ın en olgun kaydı olarak kabul edilirken, daha koyu veya asi bir sese geçiş yapan pop sanatçıları için bir şablon ve alternatif R&B’nin gelişiminin öncüsü olarak kabul ediliyor.

tr_TRTurkish