Iron Maiden ‘Piece Of Mind’ Albümünün 40. Yıl Dönümünü Taçlandıracak Grafı̇k Romanı Duyurdu

Iron Maiden, 1983 tarihli çığır açan dördüncü albümleri Piece of Mind’ın 40. yıl dönümünü taçlandırmak üzere destansı bir grafik roman hazırladığını duyurdu.

“The Trooper”, “Flight of Icarus” ve “Revelations” gibi tüm zamanların en iyi şarkılarını içeren albüm, tarihi albümdeki dokuz şarkının her birine adanmış ayrı bölümlerde canlı bir şekilde hayat buluyor. Kendisi de bir yazar olan solist Bruce Dickinson’ın “Revelations” bölümüne katkıda bulunması, şarkının Iron Maiden’daki ilk resmi şarkı yazarlığı olması nedeniyle bilhassa özel bir an.

Dickinson, “Piece of Mind 40th Anniversary grafik romanı fikri ilk ortaya çıktığında, bunun şarkıların sınırlarının dışına çıkmak ve kısa formlu anlatı ve imgeler aracılığıyla yeni hikayeler ve yeni boyutlar yaratmak için mükemmel bir araç olduğunu hissettim” diyor ve ekliyor, “Revelations’ ile şarkı sözlerine daha fazla katman ve boyut eklememe ve yeni bir dokunuş katmama olanak sağladı.”

21 Kasım’da ödüllü yayıncı Z2 aracılığıyla piyasaya sürülecek olan bu yeni grafik roman, Iron Maiden mirasına katkıda bulunma fırsatı bulan çok sayıda yetenekli yazar ve çizeri bir araya getiriyor.

İş birlikçilerin yaratıcılığından heyecan duyan Dickinson şunları ekliyor: “Aynı derecede heyecan verici olan bir başka şey de hepsi grubun gerçek hayranları olan ve şarkılardan, Eddie’den ve albümün kendisinden esinlenen kendi yaratıcı fikirlerini eklemek için sektördeki en iyi yazar ve çizerlerden bazılarını bir araya getirmekti. Z2 tüm bunları bir araya getirerek muazzam bir iş çıkardı ve ortaya bir grafik romandan çok daha fazlası çıktı, ben bunu bir sanat eseri olarak görüyorum.”

Grafik romanda ayrıca Anthrax gitaristi Scott Ian, AEW yıldızı ve Fozzy solisti Chris Jericho, komedyen ve metalci Brian Posehn, The Cure basçısı Simon Gallup, MMA süperstarı Josh Barnett, Public Enemy’den Chuck D ve ödüllü yönetmen Jonas Akerlund’un katkıları yer alıyor.

Menajer Rod Smallwood da albümün 40. yıl dönümünü yansıtan bir giriş yazısı kaleme aldı.

Z2 Başkanı Josh Bernstein, “Iron Maiden ile çalışmaya giden yol Z2 ekibi için 40 yıl önce hem pikaplarımızda hem de eskiz defterlerimizde başladı. Iron Maiden’ın sanat, müzik ve kültür üzerindeki etkisi ölçülemez ve Piece of Mind efsanesini grup ve yönetimle birlikte kutlama şansına sahip olmak hafife almadığımız bir onur” diyor ve ekliyor, “Umarım hayranlar Iron Maiden’a yazılmış inanılmaz bir küresel aşk mektubundan keyif alırlar.”

Eisner ve Harvey ödüllü editör Rantz Hoseley ise “16 yaşındayken evden kaçıp Spokane’deki Piece of Mind turnesini izlediğimde, 40 yıl sonra bu saygı albümü üzerinde çalışacağımı ve Bruce Dickinson’dan bir hikaye alacağımı söyleseydiniz? İşte bu, yaratıcılık kariyerinizde gençlik hayallerinizin gerçekleştiği o nadir ve değerli anlardan biri” diye ekliyor. “Maiden tarafından bu kitabı düzenlemek üzere görevlendirilmek hayatımın onuru ve ayrıcalığı oldu.”

Piece of Mind 40. yıldönümü grafik romanı beş baskı halinde satışa sunulacak: Standart baskı, Flight of Icarus Edition, The Trooper Edition, The Trooper Cutaway Edition, Deluxe Edition ve The Asylum Edition.

Tüm seçenekleri inceleyin, her baskı hakkında tüm ayrıntıları öğrenin ve Z2 web mağazasından ön siparişinizi verin.

Dan Mumford tarafından hazırlanan standart baskı kapağını aşağıda görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish