Iron Maiden Kraliyet Posta Pullarıyla Onurlandırılıyor

Britanya Royal Mail, Iron Maiden’ı bir dizi posta puluyla onurlandırıyor.

12 Ocak’ta piyasaya sürülecek olan pullar, İngiliz heavy metal efsanelerini tasvir ediyor. Sekiz pul grubun performans görüntülerinden oluşurken, ayrı bir sayfada grubun maskotu Eddie’nin dört pulu bulunyor.

Iron Maiden pulları, Royal Mail’in müzik ikonlarını kutlayan en yeni pul serisi oluyor. İngiliz posta ajansının önceki pul baskılarında The Beatles, Elton John, Pink Floyd, David Bowie ve Queen müzik sahnesinin önemli ismleri tasvir edilmişti. Geçen yıl Royal Mail, grubun kuruluşunun 60. yıl dönümü anısına The Rolling Stones’a posta pulları vesilesiyle saygı duruşunda bulunmuştu.

100 milyondan fazla albüm satışı, 63 ülkede 2000’den fazla canlı performans, dünya çapında milyonlarca hayran ve 17 liste başı stüdyo albümü ile Iron Maiden, tüm zamanların en etkili ve saygı duyulan gruplarından biri olarak gururla sahip olunan statüsünü fazlasıyla kazanmıştır.

Iron Maiden’ın son albümü “Senjutsu”, Eylül 2021’de dinleyiciyle buluşmuş, 2015 yapımı “The Book Of Souls”un ardından grubun art arda ikinci çiftli albümü olmuştu.

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish