Immortal Guardian Yaklaşan Albümden Yeni Şarkı “Rise Of The Phoenix”i Paylaştı

Immortal Guardian 27 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak ‘Unite and Conquer’ isimli albümlerinden yeni şarkı ‘Rise Of The Phoenix’ klibi eşliğinde paylaştı.

Power/Progressive Metal grubu Immortal Guardian, 2022 baharından bu yana birkaç ayda bir harika müzik videolarının yanı sıra dijital olarak yeni şarkılar yayımlayarak tam bir albüm için farkındalık ve beklenti yaratıyor.

Gitarist/klavyeci Gabriel Guardian yeni şarkıyla ilgili olarak, “Bu şarkı anneme bir övgü niteliğinde, onun zorlu yetiştirilme tarzını ve sahip olduğu dayanıklılığı yansıtıyor. Büyükannem ve büyükbabam, annem henüz 9 yaşındayken bir tren kazasında vefat etti. Hayatını tek başına sürdürmek ve sonunda Meksikalı bir göçmen olarak ABD’ye taşınmak zorunda kaldı” diyor ve ekliyor.

Asla pes etmemesi, boyun eğmemesi ve beni ve tüm kardeşlerimi onca çalkantı içinde büyütmesi, her şeyin üstesinden gelebileceğini gösterdi. Bu şarkı sözleri, zorluk ve fedakârlıklarla geçen, yalnızlık ve mücadele duygusu taşıyan bir çocukluğun canlı bir resmini çiziyor. Karşılaştığı olumsuzluklara rağmen bu şarkı bir umut ve dönüşüm mesajı taşıyor ve onu küllerinden doğan bir anka kuşuna benzetiyor.”

“Rise of the Phoenix”, “Ozona”, “Echoes”, “Southern Rain”, “Perfect Person” ve “Roots Run Deep” (feat. Ralf Sheepers – Primal Fear) şarkılarından sonra albümden paylaşılan altıncı single olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Yeni albüm “Unite and Conquer”, 2021’in başarılı albümü “Psychosomatic” gibi grubun kendisi tarafından yazıldı ve kaydedildi; Gabriel Guardian ve basçı Joshua Lopez albümün miksini de Widowmaker Stüdyoları’nda yaptı. Jobert Mello’nun (Sabaton, Primal Fear, Acid Reign) tasarım çalışmalarının yanı sıra Ralf Scheepers (Primal Fear, Gamma Ray) ve Vicky Psarakis’in (The Agonist, Sicksense) konuk vokalleri ile sanatçı/fotoğrafçı Masiha Fattahi’nin (Threshold) yardımını alarak muhteşem bir yeni albüm yarattılar.

Gabriel Guardian, “Yeni albümde yazım sürecimiz ve genel sound’umuzla kesinlikle yeni bir yön çizdik. Immortal Guardian’ın daha önce hiç yapmadığı bazı yeni şeyler denedik, ancak bu süreçte klasik sound’umuzun tadını da koruduk” diye açıklıyor. “Bu albümü yaparken hepimiz hayatlarımızda bazı çılgın deneyimlerden geçiyorduk ve bence bu müziğe gerçekten yansıyor. ‘Psychosomatic’ albümümüzde yaptığımız gibi, bu şarkıları da dünyadaki ve kişisel hayatlarımızdaki bu önemli olayları yaşarken gerçek zamanlı olarak yazıyorduk.”

Lirik açıdan her zaman anlayışlı ve müzikal sınırları zorlayan Immortal Guardian’ın yeni albümü, progresif, power ve geleneksel metal hayranlarını çok lezzetli çalgılar ve melodilerle memnun edecek. Bugüne kadar yayınlanan altı şarkıda bunun kanıtı zaten açıkça görülüyor, ancak tadını çıkaracak daha çok şey var.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Immortal Guardian “Unite and Conquer” şarkı listesi:

1. Ozona

2. Echoes

3. Roots Run Deep ft. Ralph Scheepers (Primal Fear)

4. Perfect Person

5. Divided we Fall

6. Lost in the Darkness ft. Vicky Psarakis (The Agonist)

7. Southern Rain

8. Unite and Conquer

9. Un Dia A La Vez

10. Rise of the Phoenix

tr_TRTurkish