Haftanın Vizyon Filmleri – 8 Aralık 2023

Bu hafta sinema salonlarında vizyona girecek filmlerin detaylarına hazırladığımız içerikte göz atabilirsiniz

Jeanne du Barry

Oyuncular: Maïwenn, Johnny Depp

Yönetmen: Maiwenn

Jeanne Vaubernier, sınıf atlamaya kararlı işçi sınıfından bir kadındır. Fakir hayatından kurtulmak için çekiciliğini kullanmaktan çekinmez. Sevgilisi Kont du Barry, Jeanne’ın çekiciliğinden faydalanarak zenginleşmiştir. Aynı zaman Richelieu Dükü’nün yardımıyla Jeanne’ı kral ile tanıştırmak için bir toplantı organize eder. Ancak bu tanışma beklentilerin de ötesine geçer; Louis XV ve Jeanne ilk görüşte aşık olur. Kral, Jeanne ile hayatı yeniden keşfeder ve onsuz yaşayamayacağına karar verir. Skandal patlar. Kimse sarayda sokaklardan gelen bir kadını istememektedir.

Başka Bir Hayatta

Past Lives

Yönetmen: Celine Song
Oyuncular: John Magaro, Teo Yoo, Greta Lee

Film, hayatları farklı yönlere giden iki yakın çocukluk arkadaşı Nora ve Hae Sung’un, yıllar sonra yeniden bir araya gelmelerini konu ediniyor.

Viyana Operası Sahne Arkası

Backstage Wiener Staatsoper

Yönetmen: Stephanus Domanig
Oyuncular: Marco Armiliato, Simon Keenlyside, Elina Garanca

Bu film bizi dünyaca ünlü Viyana Devlet Operası’nın büyülü olaylarının perde arkasına götürüyor.

Sessiz Gece

Silent Night

Yönetmen: John Woo
Oyuncular: Joel Kinnaman, Catalina Sandino Moreno, Kid Cudi

Sessiz Gece, oğlunun ölümünün sorumlularından intikam almak için suç dolu bir dünyaya adım atan acılı bir babanın hikayesini konu ediyor.

Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı

Yönetmen: Ali Ayyıldız
Oyuncular: Tuvana Türkay, Burak Sevinç, Hande Soral

Film, ünlü müzisyen Murat Göğebakan’ın zorluklarla dolu hayat hikâyesini konu ediniyor. Zorlu koşullarda süren hayatında yokluktan başlayıp şöhret basamaklarını adım adım çıkan Murat Göğebakan, bir yanda sağlık sorunlarıyla mücadele ederken diğer yanda kendisine yapılan ihanetle yüzleşmesi ağır bir darbe almasına neden olur.

Haile 2: Var mı, Yok mu?!

Yönetmen: Alper Mestçi
Oyuncular: Ömer Gecü, Betigül Ceylan, Gülşah Aydın

Bu evin içindeki her çatlaktan yatırın laneti fısıldıyor, onun soğuk nefesi ziyaretçileri sonsuz bir kabusa hapsediyor. Günahların ağırlığı altında ezilen ruhları yavaş yavaş parçalıyor. Her oda geçmişteki hataların yankılandığı kirli bir ayna. Burada zaman karanlığın duvarları arasında esir olmuş, kabus asla bitmiyor. Burası ziyaretçilerin günahlarıyla dolu bir cehennem, hiçbir çıkış yok.

*içeriğin hazırlanmasında paribucineverse.com adresinden faydalanılmıştır

tr_TRTurkish