Guns N’ Roses, Use Your Illusion I & II Albümlerinin Heybetli Kutu Setini Duyurdu

Guns N’ Roses, Use Your Illusion I ve II albümlerinin devasa bir koleksiyoner setinin duyurusunu yaptı.

63’ü daha önce yayımlanmamış kayıt da dahil olmak üzere 96 şarkı içeren devasa “Use Your Illusion I & II” kutu seti tanıtıldı. Koleksiyon, 11 Kasım’da çok sayıda formatta dinleyiciyle buluşacak.

Use Your Illusion albümleri yaklaşık 31 yıl önce 17 Eylül 1991’de piyasaya sürülmüştü. Sonunda, tek bir kapsamlı pakette birleştirildiler ve orijinal 1/2-inç analog stereo master’ların 96kHz 24-bit dijital transferlerinden ilk kez tamamen yeniden düzenlendiler.

Yeniden düzenleme çeşitli konfigürasyonlarda gelirken, Super Deluxe 7-CD + Blu-ray; Süper Deluxe 12-LP + Blu-ray; 4-LP pikap slipmat gibi kapsamlı sürümleri içeriyor.

Orijinal albümlere ek olarak yer alan 1991’deki New York ve 1992 Las Vegas konser kayıtları ise her biri orijinal çok kanallı bantlardan yeni mikslenmiş sekiz 180 gramlık vinil LP’ye basılmış. Dahil olan Blu-ray disk, Dolby Atmos, Dolby TrueHD 5.1 surround ve PCM 48kHz 24 bit stereo ses ile birlikte, 35 mm film baskılarından 4K UHD’ye yeni aktarılan ve bütünüyle 1080p 24fps HD olarak sunulan “Live in New York” konser filminin tamamını içeriyor.

Tüm bunlar, yayımlanmamış fotoğraflar ve arşiv belgelerinin bulunduğu 100 sayfalık bir ciltli kitap, hayran kulübü efemera replikaları, litografiler, grup fotoğraf baskıları, sahne arkası geçiş replikaları, replika konser biletleri ve bir GN’R posteri ile birlikte sunuluyor.

Kendine özgü eklentileri olan CD basımlarından en dikkat çekeni ise “November Rain (2022 Versiyonu)”nun ilk çıkışı. Yeni versiyonda ilk kez Grammy ödüllü besteci Christopher Lennertz tarafından yönetilen ve düzenlenen gerçek bir 50 parça orkestra bulunuyor.

Koleksiyon çeşitli formatlarda Guns N’ Roses’ın ürün sitesi üzerinden ön sipariş verilebiliyor.

Aşağıda, “You Could Be Mine”ın daha önce yayınlanmamış bir canlı kaydını dinleyebilir, kolksiyonun görseline göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish