Eski Megadeth Basçısı David Ellefson’un Grubu The Lucid’den Yeni Müziklere Dair İlk Sinyal

Eski Megadeth basçısı David Ellefson, Sponge vokalist Vinnie Dombroski, eski Bang Tango gitaristi Drew Fortier ve Raven, Fear Factory kadrolarında yer almış davulcu Mike Heller’ın yer aldığı hard rock dörtlüsü The Lucid, yeni yılın ilk günleriyle birlikte yeni bir şarkı yayımlayacağının sinyalini verdi.

Grup 20 Aralık Salı günü, grubun logosunun “1.3.2023” tarihiyle birlikte yer aldığı bir Instagram gönderisi paylaştı ve “#comingsoon” yazdı.

Bundan önce ise Ellefson yılın başlarında, grubun Ekim 2021’de SpoilerHead Records aracılığıyla yayımlanan kendi adını taşıyan ilk albümünün devamı olarak yeni materyaller üzerinde çalıştığını doğrulamıştı.

Grubun ilk albümü “The Lucid” davulcu Mike Heller yapımcılığında kaydedilmiş ve Lasse Lammert tarafından miksaj/mastering işlemleri yapılmıştı.

Ellefson daha önce albüm hakkında şunları söylemişti: “Bu adamlarla kayıt yapmak gerçek bir patlama oldu ve bazı yeni müzikal yolları keşfetmenin ve her birimizin kendi kariyerlerimizde stilistik olarak yaptıklarından biraz uzaklaşmanın canlandırıcı olduğunu söylemeliyim. Yeni insanlarla çalışırken her zaman harika olan bu şarkıları birlikte yaratmanın getirdiği zahmetsiz bir sinerji vardı.”

blabbermouth.net

tr_TRTurkish