Ediz Hafızoğlu ‘’Nazdrave’’den Yeni EP, “Paranoya” Yayında

‘’Nazdrave’’ grubunun yeni EP’si “Paranoya”, 20 Mayıs’ta Lin Records etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Türkiye Hip-Hop müzik sahnesinin en üretken isimlerinde Kamufle bu EP’de sesi ile iki parçada grubun nefesi oluyor.

Türkiye caz sahnesinin en başarılı davulcularından biri olarak kabul edilen Ediz Hafızoğlu, cazdan rock’a, metalden deneysele ve Balkan müziğine uzanan farklı stillerde, etkileyici çalışmalara imza atıyor.

Hafızoğlu büyük ilgi gören ilk albümü “Nazdrave”den dört yıl sonra, 2018 Mart’ında, ikinci stüdyo albümü “13”ü Lin Records etiketiyle yayımladı. Eylül 2019’da da son EP’si “Üç Türkü”yü yayımlayan ve içinde bulunduğumuz anı yaşamanın gücüne inanan Hafızoğlu, müziği aracılığıyla geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurmayı amaçlıyor.

Yeni albümün habercisi “Paranoya” EP’si hakkında Ediz Hafızoğlu şunları söylüyor;

Pandemi döneminin yalnızlığı bizi bir araya getirdi. Sıkışmışlığımızı, sessizliğimizi haykırarak üzerimizden atmak istedik. İzole yaşamlarımızı sürerken kalabalıklara çalmayı hayal ettik. “Nazdrave” Paranoya bizi bu dönemin karamsarlığından çıkarıp umutlarımızı yeşertti. Şimdi bu yeşillik her yeri kaplasın, umudumuz, neşemiz, sesimiz bir daha kesintiye uğramasın dileğiyle 6 şarkılık bu albümü sizlerle paylaşmak istiyoruz. İçinde kaybettiklerimiz, kahrolduklarımız olduğu kadar kahkahalarımız var. Hepimizin yaşamı gibi. Hayata!”

Albüm, katkıda bulunan müzisyen kadrosuyla da ilgi çekiyor,

Bidar – vokal (2,4,5,6), Kamufle – vokal (1,2), Barış Doğukan Yazıcı – trompet (2,3,6), Serhan Erkol – alto saksofon (2,3,6), Engin Recepoğulları – tenor saksofon (2,3,6), Çağdaş Oruç – tenor saksafon (4), Cem Tuncer – gutar (1,2,3,4,5,6), Adem Gülşen – tuşlu çalgılar (2,3,4,6), Ercüment Orkut – tuşlu çalgılar (1), Orhan Deniz – basgitar (2,3,4,5,6), Alp Ersönmez – basgitar (1), Da Poet – beats (1), Ediz Hafızoğlu – davul&perküsyonlar (1,2,3,4,5,6), Mix: Berk Kula, Mastering: Ahmet Gökhan Coşkun, Kapak Fotoğrafı: Yaren Avcı, Kapak Tasarımı: Yiğit Gürevin.

tr_TRTurkish