Duygu Çevik’in Yeni Şarkısı “Gece Güneşi” ile Kalabalıklardan Sakin Dinginliklere Çıkış Arayışı

Müzik sektöründeki kariyeri ve geçmişiyle özellikle de müzisyen camiasının yakından tanıdığı Duygu Çevik’in, dördüncü single çalışması “Gece Güneşi”. Avrupa Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Pop, Neo Pop, Nu Funk, Synth Pop janralarına göndermeleriyle dikkat çeken “Gece Güneşi”; sözleriyle de metropol kültürünün boğuculuğuna, büyük şehir hayatının kimi zaman dayanılması zor kalabalığına, şehrin fiziksel ve manevi gürültülerinden kaçıp sakin, dinginlik, yalınlık arama konularına dokunuyor.

Şarkının söz ve müziği Duygu Çevik’e ait. Aranje ve miks Samuray Gökçe imzasını taşıyor. Mastering aşamasında ise Noiseist Records’dan Çağan Tunalı’yı görüyoruz.

“Gece Güneşi”nin klip aşaması ise şarkının genel hikayesine uygun farklı birçok ortamda çekildi. Yönetmen koltuğunda oturan Ercan Mercankaya’nın direktörlüğündeki videoya şehir merkezinde bir tünel, inşa halindeki bir AVM’nin terası, beton bloklara komşu kalmış spor sahaları, gökdelen ve rezidansların aralarına serpiştirilmiş parklar doğal bir fon oluşturdu.

Duygu Çevik’in dördüncü single çalışması “Gece Güneşi”, 19 Ağustos 2022 itibarıyla Avrupa Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

tr_TRTurkish