Duran Duran Cadılar Bayramı Temalı Yeni Albümü “Danse Macabre”yi Albümle Aynı Adı Taşıyan Şarkı ile Duyurdu

Duran Duran, Tape Modern/BMG aracılığıyla 27 Ekim’de yayımlanacak olan 16. stüdyo albümleri” Danse Macabre”yi duyurdu. “Ana teması” Cadılar Bayramı olan on şarkılık albümde bir dizi yeni şarkının yanı sıra Billie Eilish, Talking Heads, The Rolling Stones ve daha fazlasının şarkıları da dahil olmak üzere bir dizi konuk ve çeşitli coverlar yer alıyor.

Albüm duyurusuyla birlikte grup, albümle aynı adı taşıyan çıkış parçası olan “Danse Macabre” paylaştı.

Basın bültenine göre, Danse Macabre ve Cadılar Bayramı teması Duran Duran’ın 2022 Cadılar Bayramı gösterisinden esinlendi; bu gösteride görkemli gotik görseller ve korku ve mizahtan oluşan karanlık bir soundtrack yaratmak için bir dizi eğlenceli cover şarkı kullanıldı. Gruptan Nick Rhodes’un açıkladığı gibi: “O akşam bize daha fazlasını keşfetmemiz ve Cadılar Bayramı’nı ana tema olarak kullanarak bir albüm yapmamız için ilham verdi. Albüm saf, organik bir süreçle metamorfoza uğradı ve ilk albümümüzden bu yana yapılan her şeyden daha hızlı olmakla kalmadı, aynı zamanda hiçbirimizin tahmin edemeyeceği bir şeyle sonuçlandı.”

Gruptan Simon Le Bon ise “Çılgın bir Cadılar Bayramı partisi hakkında,” diyor ve ekliyor, “Eğlenceli olması gerekiyor!

Albümde yer alan coverlar arasında Billie Eilish’in “Bury a Friend”, Talking Heads’in “Psycho Killer”, The Rolling Stones’un “Paint It Black”, Siouxsie and the Banshees’in “Spellbound”, Cerrone’nin “Supernature” ve The Specials’ın “Ghost Town” şarkıları bulunuyor. Hatta “Super Lonely Freak” adlı “Rick James esintili” bir parça bile var.

Danse Macabre’ye eski Duran Duran üyeleri Warren Cuccurullo ve Andy Taylor’ın yanı sıra Nile Rodgers ve Måneskin’den Victoria De Angelis de dahil olmak üzere birçok önemli konuk katkıda bulundu. Projede ayrıca yapımcılar Josh Blair ve Mr Hudson da yer alıyor.

Bu arada Duran Duran, Nile Rodgers & Chic ile birlikte Eylül sonuna kadar sürecek olan “Future Past Tour” için hala yollarda.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Duran Duran “Danse Macabre” şarkı listesi:

01. Nightboat

02. Black Moonlight

03. Love Voudou

04. Bury A Friend

05. Supernature

06. Danse Macabre

07. Secret Oktober 31st

08. Ghost Town

09. Paint It Black

10. Super Lonely Freak

11. Spellbound

12. Psycho Killer (feat. Victoria De Angelis)

13. Confession in the Afterlife

Duran Duran, photo by Jonas Akerlund

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish