Dilhan Şeşen’in İlk Albümü “Kumdan İnşa Putlarla” Yayında

Dilhan Şeşen’in ilk albümü ”Kumdan İnşa Putlarla”, Gülbaba Records etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Dilhan’ın söylediğine göre albümde “canlılık” hissi ekipçe korumak istedikleri bir öğe olmuş. Sinematografiye önem verdiğini vurgulayan Dilhan, albümü yer yer dalgalı yer yer bir çarşaf durgunluğunda olan bir okyanusa benzettiğini söylüyor ve ekipçe kendilerini bir zamansal olguya sıkıştırma zorunluluğu hissetmediklerinden dolayı mutlu olduklarını ekliyor.

Albümün prodüktörlüğünü Kaan Ceylani üstlenmiş. Yardımcı prodüktörler ise Barış Ergün ve Cihan Reşit Köse. Albümün düzenlemelerini hep beraber yapan ekibe, davullarda Berke Köymen ve albümün ismini taşıyan “Kumdan İnşa Putlarla” parçasında, divanıyla, Bahadır Kartal eşlik etmiş. Ses tasarımına önem veren ekip bu koltuğu Barış Ergün’e teslim etmiş, mastering için de daha önce çalıştıkları Marcin Bocinski ile çalışmışlar. Albümün atmos uyarlamasını ise SonicArt stüdyolarından Deniz Ünsal üstlenmiş. Hayli kolektif bir albüm süreci geçirdiklerini söyleyebiliriz.

‘’Hergele’’ isimli 7 dk süren parça ile açılan albüm, bizi yer yer alternatif rock, yer yer indie pop sularında gezintiye çıkarıyor. Avangart elektronik öğelerin de kullanıldığı albümün kapanışını, Dilhan’a gitar ve yaylıların eşlik ettiği dupduru bir parça olan ‘’Aklımın En Ortasına Kurdun Bir Yuva’’ yapıyor. Şimdiden herkese iyi yolculuklar.

Dilhan’ın size bir mesajı var:

’Işıltısını örttüğü yorganı yak

Altında kıvrılır uyur

Çevresine ektiği çiçekler

Büyürler’’

tr_TRTurkish