Dave Lombardo Yaklaşan Solo Albümünden Yeni Şarkı “Separation from the Sacred”ı Paylaştı

Dave Lombardo, 5 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak ilk solo albümü “Rites of Percussion”ın ikinci single’ı “Separation from the Sacred”ı paylaştı.

Efsanevi davulcunun yeni şarkısı “Separation from the Sacred” ve albümün geri kalanı synthesizer veya gitarlar olmadan kaydedildi. Daha önce paylaşılan albümün isim parçası gibi albümden dinlediğimiz iki parçada da Lombardo, geniş bir vurmalı çalgılar cephaneliği kullanarak bazı zorlayıcı sesleri aktarmayı başarıyor.

Büyük bir konser bas davulu, bir timpani, bir kuyruklu piyano ve shakerlar, marakas, Çin ve senfonik gonglar, Kızılderili davulları, kongalar, timballer, bongolar, batás, tahta bloklar, djembeler, ibos, darbukalar, octobanlar, cajonlar ve ziller Lombardo’nun geniş vurmalı ekipmanını oluşturuyor.

Lombardo albümün kayıt süreciyle ilgili şunları söylüyor:

Yaşadığım en büyük deneyimlerden biriydi” dedi. “Stüdyom, tüm davullarım vardı. Bir kez olsun depoda hiçbir şey yoktu! Evim, özgür ve yaratıcı olabileceğim bir yer haline geldi. Bir yandan geçim kaynağımın turne kısmı elimden alınmıştı ama diğer yandan nihayet farklı yazılımlar ve kayıt teknikleri konusunda kendimi eğitecek zamanım oldu. Çok eğitici ve tatmin edici bir deneyimdi.”

Fotoğraf: Ekaterina Gorbacheva

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish