Darkafas’tan Hayatın Akıp Gidişine Dair: “Hayat”

Darkafas’ın yeni teklisi “Hayat” tüm dijital platfomlarda dinleyicisi ile buluştu!

2018 yılından beri çalışmalarında Hard Rock çizgisinden ödün vermeyen Darkafas’ın yeni şarkısı “Hayat” tozlu raflarda tam 33 yıl beklemiş. 1991 yılında yapılan bestenin söz ve müziği Darkafas’ın erkek vokali Kerem’e ait. Düzenleme ise tüm şarkılarda olduğu gibi grubun kendisine ait.

Grubun kadın vokali Sanem’in sessiz ama etkili mırıldanmaları ile başlayan şarkı, gelen fırtınanın bir habercisi gibi! Daha girişte kendini belli eden gitarist Erdinç’in sert gitar tonları ve ilk vokallerden önce yükselen şarkı için “Hayat”ın bir özeti demek hiç de yanlış olmaz. Nakaratlarda vokallerin gücünü arttıran bas gitarın melodi gücü Okan’ın sihirli parmaklarında kendini gösteriyor.

Ve son olarak “Hayat” bitmeden hemen önce bütün enstrümanların, gitar solosunun sonundaki duruşu grubun davulcusu Tamer’in bir hediyesi gibi…

Yaşamanın ne kadar zor olduğunu “Hayat”‘ın ana fikri “Hayat bir yudum bir damla akıp gider” cümlesinde kalbimize sokan Darkafas gerçekten güzel bir iş çıkarmış. Bize de “Hayat”ı en güzel şekilde yaşamak kalıyor…

Daha önce “Gülümse”, Düşler”, “Gün Olsa Gece”, “Zümrüd-ü Anka” ve “Hardroo” şarkılarına kulak verdiğimiz ve Sanem Tarhan (vokal), Kerem Tarhan (vokal), Erdinç Akdi (gitar), Okan Tunçer(bas gitar) ve Tamer Güven’den (davul) kurulu grup, rock müziğin enerjisini, renkliliğini ve coşkusunu müzikseverlerle buluşturuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish