Bruce Springsteen’in Soul, R&B Cover Albümü “Only the Strong Survive” Yayında

Bruce Springsteen’in soul, R&B cover albümü “Only the Strong Survive”, Columbia Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Rock sahnesinin “Patron” lakaplı usta ismi Bruce Springsteen, 60’lı ve 70’li yıllardan hem kişisel kariyeri için önem arz eden hem de dönemin müzikal karakterini ziyadesiyle yansıtan şarkıları yorumlayarak ilham aldığı müzisyenlere bir saygı duruşunda bulunuyor.

Büyük alkış alan 2020 albümü “Letter to You”da olduğu gibi Springsteen albümü yine New Jersey’deki Thrill Hill Recording stüdyosunda yapımcı Ron Aniello ile birlikte kaydetti. Soozie Tyrell, Lisa Lowell, Michelle Moore, Curtis King Jr., Dennis Collins ve Fonzi Thornton’un geri vokalleri üstlendiği albüm, The E Street Horns ve Rob Mathes’in düzenlemelerini içeren tam bir grup ile kaydedildi.

Albüm eylül ayı sonunda, bir Frank Wilson şarkısı olan “Do I Love You (Indeed I Do)” ile duyurulurken, ardından sırasıyla Commedores’un 1985 hiti “Nightshift” ve döneminde Ben E. King ve Aretha Franklin’in seslendirdiği “Don’t Play That Song” ile albümden tadımlık nağmeler kulaklarımıza ulaşmıştı. Bununla birlikte albümde iki de Sam Moore düeti yer alıyor ki bunlar “Soul Days” ve “I Forget To Be Your Love”.

Springsteen, albümün duyurulmasından sonra yaptığı açıklamada, “Sadece şarkı söylediğim bir albüm yapmak istedim” diyor ve ekliyor,

Altmışlar ve Yetmişler’in büyük Amerikan şarkı koleksiyonundan daha iyi hangi müzikle çalışılabilir? İlhamımı Levi Stubbs, David Ruffin, Jimmy Ruffin, the Iceman Jerry Butler, Diana Ross, Dobie Gray ve Scott Walker’dan aldım. Hepsinin ve bu muhteşem müziğin muhteşem yazarlarının hakkını vermeye çalıştım. Amacım, tıpkı ilk duyduğumdan beri yaşadığım gibi, modern izleyicinin de onun güzelliğini ve sevincini yaşaması. Umarım benim yapmayı sevdiğim kadar siz de dinlemeyi seviyorsunuzdur.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish