Bruce Springsteen Yaklaşan Soul ve R&B Cover Albümünden Bir Aretha Franklin Klasiği “Don’t Play That Song”u Paylaştı

Bruce Springsteen, yakında çıkacak olan soul ve R&B cover albümü “Only the Strong Survive”da yer alan bir Aretha Franklin klasiği ‘Don’t Play That Song’ yorumunu paylaştı.

Şarkı, albümden çıkan ilk iki single’da olduğu gibi Thom Zimny’nin yönettiği müzik videosu eşliğinde servis edildi.

1962 tarihli şarkı Atlantic Records kurucularından Ahmet Ertegün ve Ben E. King’in eşi Betty Nelson tarafından yazıldı. Orijinal yorum King’in 1962’deki “Don’t Play That Song!” albümünde dinleyiciyle buluştu. Ancak şarkının en akılda kalan yorumu ise 1970’de Aretha Franklin’in “Spirit in the Dark” albümünde yer aldı. Ayrıca şarkı Mariah Carey, Sam Moore, Keith Locke ve Quests tarafından da kaydedildi.

“Don’t Play That Song”, Springsteen’in Frank Wilson’ın “Do I Love You (Indeed I Do)” ve Commodores’un “Nightshift” coverlarının ardından gelecek albümden paylaştığı üçüncü şarkı oldu.

Springsteen, albümün duyurulmasından sonra yaptığı açıklamada, “Sadece şarkı söylediğim bir albüm yapmak istedim” diyor ve ekliyor, “Altmışlar ve Yetmişler’in büyük Amerikan şarkı koleksiyonundan daha iyi hangi müzikle çalışılabilir? İlhamımı Levi Stubbs, David Ruffin, Jimmy Ruffin, the Iceman Jerry Butler, Diana Ross, Dobie Gray ve Scott Walker’dan aldım. Hepsinin ve bu muhteşem müziğin muhteşem yazarlarının hakkını vermeye çalıştım. Amacım, tıpkı ilk duyduğumdan beri yaşadığım gibi, modern izleyicinin de onun güzelliğini ve sevincini yaşaması. Umarım benim yapmayı sevdiğim kadar siz de dinlemeyi seviyorsunuzdur.”

“Only the Strong Survive”, 11 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak

Fotoğraf: Danny Clinch

What's your reaction?

tr_TRTurkish