Bruce Dickinson’ın Gelecek Albümünün İlk Single’ı ‘Afterglow Of Ragnarok’ Klibi Eşliğinde Yayında

Eylül ayında yeni solo albümüyle birlikte İstanbul’un da dahil olduğu turnesini duyurup bizleri heyecanlara sürükleyen Bruce Dickinson, gelecek albümünden çıkan ilk single “Afterglow Of Ragnarok”u klibi eşliğinde paylaştı.

Ryan Mackfall’ın yönettiği kısa film, Dickinson ve Tony Lee tarafından yazılan grafik romana dayanıyor ve Staz Johnson’ın orijinal sanat eserlerini içeriyor.

“Afterglow Of Ragnarok”, Iron Maiden solistinin 2024’ün başlarında BMG aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümü “The Mandrake Project “ten çıkan ilk single olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Dramatik ve epik bir parça olan “Afterglow Of Ragnarok” sadece albümün müzikal yönünü değil, aynı zamanda “The Mandrake Project”in temelini oluşturan anlatıyı da tanıtan dramatik ve epik bir şarkı,

Bu parçayla projenin tonunu belirlemek önemliydi,” diye açıklıyor Dickinson. “Adına yakışır şekilde, ağır bir şarkı ve onu yönlendiren büyük bir riff var… ama aynı zamanda nakaratta albümün geri kalanının getirdiği ışığı ve gölgeyi gösteren gerçek bir melodi var… ve videoyu görene kadar bekleyin!”

“The Mandrake Project” güç, istismar ve kimlik mücadelesi üzerine, bilimsel ve okült dehanın arka planında geçen karanlık, yetişkin bir hikaye. Dickinson tarafından yaratılan, Tony Lee tarafından senaryolaştırılan ve Staz Johnson tarafından Z2 Comics için çarpıcı bir şekilde çizilen dizi, üç grafik romanda toplanan 12 bölümden oluşuyor ve 2024 yılında piyasaya sürülecek.

“The Mandrake Project” Dickinson’ın yedinci solo albümü ve 2005’teki “Tyranny Of Souls “tan bu yana ilk albümü olacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish