Bruce Dickinson Yaklaşan Solo Turnesi Hakkında: “Sahneye Çıktığımızda Fark Edeceksiniz”

Iron Maiden solisti Bruce Dickinson, France 3 ile yaptığı yeni bir röportajda, son solo albümü “The Mandrake Project”i desteklemek üzere çıkacağı turnenin sadeleştirilmiş doğası hakkında konuştu. Dickinson, Blabbermouth.Net tarafından aktarıldığı şekliyle şu detaylara değindi:

‘The Mandrake Project’ albümünün bu kadar başarılı olması inanılmaz. Ama bu canavarlar, sahne ve piroteknikle ilgili bir şey değil. Bu müzik. Sahneye çıktığımızda fark edeceksiniz, burada [büyük bir sahneye yayılmış] olmayacağız, [sahnede sıkıca paketlenmiş] olacağız çünkü hepimiz birbirimize bakmak zorunda kalacağız. Her şey müzikle etkileşim halinde olacak.”

Dickinson şöyle devam ediyor: “2002’de değiliz. 1992’de değiliz. Hatta 1982 bile değil. 1972’deyiz. Tamam mı? İşte bu noktadayız. Daha çok benim çocukluğumdaki gibi ve ben grupları izleyerek büyürken, kimsenin sahne dekorları yoktu. Amplifikatörünüz varsa, “Oh, bu gerçekten harika.” derdiniz. Biz de daha çok bu tür şeylere yöneleceğiz.”

19 Temmuz’da İstanbul’da müzikseverlerle buluşacak Bruce Dickinson’ın yeni solo albümü “The Mandrake Project” İngiltere albüm listesine 3 numaradan giriş yaptı. Albüm aynı zamanda Almanya ve İsveç albüm listelerinde de zirveye yerleşerek Bruce’un dünya çapında ilk solo 1 numarası oldu.

Yüzdeyüz Metal katkıları, Vera Müzik ve URU organizasyonuyla İstanbul, Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek Bruce Dickinson konseri biletlerine Biletix, Passo ve Hammer Müzik’ten ulaşabilirsiniz.

Dickinson geçtiğimiz ay, nisan ayında “The Mandrake Project”i desteklemek üzere yola çıkacak olan turne grubuna iki yeni gitaristin katıldığını açıkladı.

İsveç doğumlu gitarist, söz yazarı ve multi-platinum ödüllü prodüktör Philip Näslund ile İsviçreli session ve turne gitaristi Chris Declercq (Dickinson’ın şu anki single’ı “Rain On The Graves “te de çalmıştı) daha önce açıklanan üyeler Dave Moreno (davul), Mistheria (klavye) ve Tanya O’Callaghan’a (bas) eşlik edecek. Bruce’un uzun süredir birlikte çalıştığı gitaristi Roy “Z” Ramirez turne kadrosunda yer almayacak.

Bu ayın başlarında Bruce, Planet Rock’tan Paul Anthony’ye, Roy’un turne grubunda yer almayacağını söylemişti: “[Bu] hayal kırıklığı yaratıyor, ama işte buradasınız. Evde bir sürü işi vardı. Ve aslında stüdyoda da yapabileceği şeyler var. Tüm geçmiş kataloğum için Dolby Atmos miksleri yapmanın ortasındayız ve bu oldukça fazla şey gerektiriyor, çünkü sadece remiks yapmıyoruz; aynı zamanda – ifade neydi? – bazı albümleri yeniden hayal ediyoruz. Açıkçası, ‘Balls To Picasso’ gibi biraz daha ağır olması gereken bazı albümlere yeni şeyler ekleyebiliyoruz ve kaydedilen albümde mikslenmemiş olan bazı şeyleri de değerlendirebiliyoruz. Bu yüzden oldukça heyecan verici şeyler var, yani biz turnedeyken onun uğraşacağı çok şey olacak.”

Yeni albüm “The Mandrake Project”, 1 Mart’ta BMG aracılığıyla piyasaya sürüldü. Bruce ve uzun süreli ortak yazarı ve yapımcısı Roy “Z” Ramirez LP’yi büyük ölçüde Los Angeles’taki Doom Room’da kaydetti ve Roy Z hem gitarist hem de basçı olarak ikiye katlandı. “The Mandrake Project “in kayıt kadrosu, Bruce’un 2005’teki bir önceki solo stüdyo albümü “Tyranny Of Souls “ta da yer alan klavye üstadı Mistheria ve davulcu Dave Moreno tarafından tamamlandı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Photo by John McMurtrie

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish