Bruce Dickinson Gelecek Albümden Yeni Single “Rain On The Graves”i Paylaştı

19 Temmuz’da İstanbul’da unutulmaz bir konser vermeye hazırlanan Iron Maiden solisti Bruce Dickinson beklenen albümünden yeni solo single “Rain On The Graves”i klibi eşliğinde paylaştı.

Şarkı, 1 Mart’ta BMG aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “The Mandrake Project” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci kayıt oluyor.

Albümde üçüncü sırada yer alan yeni şarkıdan önce, geçen yılın kasım ayı sonunda çıkış şarkısı “Afterglow of Ragnarok” ile albüm duyurusu yapılmıştı.

Loudwire’a verdiği röportajda Dickinson şarkının klibini “Hammer [Film Productions]’a tam bir saygı duruşu” olarak nitelendirerek Dracula ve The Mummy gibi korku klasiklerini yayınlayan tarihi film stüdyosuna atıfta bulunuyor. Klip, Ryan Mackfall tarafından yönetildi ve Myskatonic.co tarafından hazırlandı.

“The Mandrake Project”teki müzikal etkilerle ilgili olarak ise “Özellikle ‘Rain on the Graves’ şarkısında Johnny Cash’ten parçalar var” diyor ve ekliyor, “Sesimle 30 yıl önce yapamayacağım pek çok şeyi şimdi yapabildiğimi görebiliyorum.”

Bruce Dickinson ve uzun süredir birlikte çalıştığı yazar ve yapımcı Roy “Z” Ramirez, albümün kayıtlarını büyük ölçüde Los Angeles’taki Doom Room’da gerçekleştirirken, Roy Z hem gitarist hem de basçı olarak albüme duble katkı verdi. “The Mandrake Project”in kayıt kadrosu, Bruce’un 2005’teki, bundan bir önceki solo stüdyo albümü “Tyranny Of Souls”ta da yer alan klavye üstadı Mistheria ve davulcu Dave Moreno tarafından tamamlandı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bruce Dickinson “The Mandrake Project” şarkı listesi:

01. Afterglow Of Ragnarok (05:45)

02. Many Doors To Hell (04:48)

03. Rain On The Graves (05:05)

04. Resurrection Men (06:24)

05. Fingers In The Wounds (03:39)

06. Eternity Has Failed (06:59)

07. Mistress Of Mercy (05:08)

08. Face In The Mirror (04:08)

09. Shadow Of The Gods (07:02)

10. Sonata (Immortal Beloved) (09:51)

Bruce Dickinson, photo credit John McMurtrie

What's your reaction?

tr_TRTurkish