Black Sabbath Efsanesi Tony Iommi’den Yeni Şarkı “Scent Of Dark”

Rock tarihinin ve Black Sabbath’ın efsanevi gitaristi Tony Iommi, 2017’de Birmingham Katedrali için yazdığından klasik parçadan bu yana ilk müzik bestesi ve Black Sabbath’ın 2013’teki “13” albümünden bu yana ilk rock şarkısı olan “Scent Of Dark”ı yayınladı.

Bununla birlikte Iommi, “Scent Of Dark”ın yayınıyla eş zamanlı olarak, lüks İtalyan parfüm evi Xerjoff ve Sergio Momo ile iş birliği içinde tasarlanmış bir kokunun da piyasaya çıkacağını duyurdu.

Iommi’nin yazdığı şarkıda gitarda Momo ile Tony, basta Jimmy Crutchley, davulda Ash Sheehan, çelloda Rebecca Rose ve kemanda Julianne Bourne yer alıyor.

Rolling Stone ile yaptığı röportajda Iommi, “Scent Of Dark’ın ortaya çıkma süreciyle ilgili, “Son yıllarda Mike Exeter ile birçok riff ve parça kaydettim” diyor ve ekliyor, “Ve bununla birlikte, kimin şarkı söyleyeceğini hayal bile edemiyordum; sadece bir enstrümantal olarak bırakmak ideal görünüyordu. Bir süredir ana bölüm bendeydi ve ona yeni bölümler ekledim. Sonra bu parfüm fikrine uyum sağlaması için diğer kasvetli riffleri ekledim. Bazı keman, çello ve benzeri şeyler kullanma fikrini gerçekten beğendim ve bu parçada da öyle yaptık.”

tr_TRTurkish