Bat for Lashes Yeni Albümü ‘The Dream of Delphi’yi Albümle Aynı Adı Taşıyan Şarkıyı Paylaşarak Duyurdu

Bat for Lashes yeni albümü ‘The Dream of Delphi’nin 31 Mayıs’ta yeni plak şirketi Mercury KX aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. Gerçek adı Natasha Khan olan dream pop sanatçısı, ön izleme olarak albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısını ve ona eşlik eden videoyu paylaştı.

‘The Dream of Delphi’, Khan’ın 2020 yazında doğan kızının adını taşıyor ve ondan ilham alıyor. Bir basın açıklamasına göre, altıncı stüdyo albümü, “maneviyat, soy ve folklor hakkında adanmış aşk şarkıları ve aynı zamanda tüm annelerin onaylayabileceği çocuk yetiştirmenin sıradan, özverili ve hassas yönlerini” içeren annelik hakkında bir konsept albüm. Kısmen Motherwitch adlı bir karakter aracılığıyla anlatılıyor.

Khan, albüme adını veren şarkının “albümün manifestosu” olduğunu söylüyor ve ekliyor, “Sanki bir büyü yapılmış gibi. Bu bir hokkabazlık, tezahür, Delphi’nin eterden aşağı çekilmesi. Bu benim onun ruhunu çağırmam. Aynı anda hem yıldızlara çıkıp hem de yeraltı dünyasına inmekle, göksel ve derin gırtlak seslerinin nasıl bir araya gelebildiğiyle, bunun benim çıktığım yolculuğu nasıl yansıttığıyla ilgili.”

Şöyle devam ediyor: “Fiziksel, zihinsel ve hatta vajinal olarak gerildiğinizde neler olduğuyla ilgili! Sanırım anne olmak beni de alçakgönüllü yaptı. Kendimi daha önce hiç hissetmediğim kadar savunmasız hissetmeme neden oldu. Ama kendimi daha insan, daha bedenlenmiş hissediyorum. Eskisi kadar güzel şeyler yaparak hayattan kaçamıyorum. Ama artık ölümlülüğümün de bir güzelliği var.”

Freddie Leyden’in yönettiği ‘The Dream of Delphi’ klibi geçtiğimiz kış İngiltere kırsalında yaratıcı yönetmen ve koreograf Alexandra Green ile birlikte çekildi.

Klibi aşağıda izleyebilir, albüm şarkı listesi ve kpak görselini görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bat for Lashes ‘The Dream of Delphi’ şarkı listesi:

01. The Dream of Delphi

02. Christmas Day

03. Letter to My Daughter

04. At Your Feet

05. The Midwives Have Left

06. Home

07. Breaking Up

08. Delphi Dancing

09. Her First Morning

10. Waking Up

11. The Dream of Delphi (Bonus Extended Strings Version)

Bat for Lashes, photo by Michal Pudelka

tr_TRTurkish