Barış Çapkın’ın Akustik Kayıtları Dinleyiciyi “Bulutlar Arası Yolculuk”a Çıkarıyor

Barış Çapkın, daha önce dinleyiciyle paylaştığı Görsen Üzülürsün”, “Ağladım İçime” ve “Kaybolsam da” şarkılarının akustik kayıtlarını, “Bulutlar Arası Yolculuk” ismi ile On Air Music Co. markasıyla yayımladı.

Yayımlandığı zamanlarda editör listelerinde de üst sıralarda yer alan şarkılarının yeni versiyonları için yine titiz bir çalışma gerçekleştiren Barış Çapkın; son dönemde ön plana çıkan akustik projeler arasında da yine kendi tarzını ortaya koyan bir proje sunuyor.

Üç şarkıdan oluşan çalışmanın kapak görseli, Barış Çapkın’ın diğer çalışmalarının cover tasarımlarını da yapan Mr. Boyaci’nin imzası taşırken; mastering de yine Selim Sayarı’nın maharetine teslim edilmiş.

Akustik seride yer alan keman kayıtları Ezgi Tekin tarafından Stüdyo Negatif’te (Cüneyt Aykulteli) kaydedilmiş.

Barış Çapkın, “Bulutlar Arası Yolculuk”un hikâyesini şu şekilde açıklıyor:

Albümde yer alan şarkıların ilk halleri bana çok şey ifade ediyor. “Kaybolsam da” başlangıcı, “Ağladım içime” istikrarı, “Görsen üzülürsün” ise duygularımın tepe noktasını temsil ediyor benim için.

Son dönem yayımladığım şarkılarımdan bende özel yeri olan bu 3 şarkıyı akustik olarak yeniden düzenleyerek dinleyicilerin beğenisine sunmak ve şarkıların en saf hallerini nahif, yumuşak bir şekilde yansıtmak istedim. Her şarkı bir buluttu sanki… İnsanların dinlerken hafiflediği, kendilerinden bir şeyler bularak rahatladığı ufak bir yolculuk olsun hissimle çalışmamın adını “Bulutlar Arası Yolculuk” olarak adlandırdım.”

Şarkı sözü klipleri ile zenginleşen projenin ilk klibi “Görsen Üzülürsün”, Ayşe Çapkın imzasını taşıyor ve YouTube On Air Music Co. kanalında yayımlanıyor.

Yakın zamanda diğer şarkıların da klipleri müzikseverlerle buluşacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish